GoDaddy-alternativ: Fordelene ved at vælge Kinsta

Hvis du leder efter et GoDaddy-alternativ til din WordPress-hosting, er du kommet til det rigtige sted! Drevet af Google Cloud Platform tilbyder Kinsta en alt-i-en effektiv løsning til administreret WordPress-hosting. Vores service har alt hvad du behøver for at køre dit websted. Fra vores hastighedsoptimerede arkitektur til vores udviklervenlige værktøjer finder du ikke en anden webhost, der kan understøtte dit websteds behov ligesom Kinsta.

Introduktion

Vi har ikke noget imod GoDaddy. Det er en populær webhost, der tilbyder en række hostingplaner til rimelige priser. Det mangler dog de avancerede teknologier og unikke, innovative løsninger, som Kinsta tilbyder.

GoDaddy kan også være noget forvirrende, når det kommer til dets vilkår, funktioner og priser. Mens det kan prale af de gratis funktioner, der er inkluderet i dets planer, er der også begrænsninger og advarsler, der ikke er umiddelbart indlysende. Selvom de nedsatte priser kan være et stort salgsargument, er værdien af en hostingplan mere end prisen.

Hver dag hos Konsta, hører vi fra ulykkelige kunder, der leder efter et bedre GoDaddy-alternativ, der er i stand til at give flere værktøjer og fleksibilitet til WordPress-brugere. Mange er nysgerrige efter at lære mere om, hvad der gør Kinsta specielt.

Vi er glade for at svare på det her. Vi undersøger, hvad der gør Kinsta så kraftfuld og tydelig, og beskriver de store fordele, vi har at tilbyde som din administrerede WordPress-host!

Hvordan Kinsta ganske enkelt sammenlignes med GoDaddy

Inden vi går dybt ned i detaljerne i Kinsta vs GoDaddy, vil vi først give en kort oversigt over de største forskelle mellem de to hostingplatforme.

Kinsta er den bedst bedømte styrede WordPress-vært på G2, verdens førende software til gennemgang og sammenligning af software:

#1 WordPress hostingudbyder fra G2

Users Love Us G2 award Small Business Leader G2 award Best Relationship G2 award Best Usability G2 award Easiest Admin G2 award

Drevet udelukkende af Google Cloud Platform og Googles førsteklasses netværk, er Kinsta i stand til at maksimere webstedets ydeevne for hvert af de websteder, der hostes hos os.

Lad os se på nogle af de andre vigtige forskelle mellem Kinsta og GoDaddy:

Kinsta er bygget til ydeevne og skalerbarhed

Som webstedsejer vil du være sikker på at vide, at dit websted er udstyret til at håndtere pludselige stigninger i trafikken. Når du står over for uventet trafik eller anmodninger, ønsker du ikke at skulle bekymre dig om nedetid.

Med Kinsta er dette ikke et problem. Vi falder ikke ind i traditionelle hostingkategorier som delt, VPS og / eller dedikeret (som GoDaddy). Vores platform og infrastruktur blev bygget i modsætning til alle andre for at sikre det højest mulige ydeevne på alle websteder, vi hoster.

Til at begynde med er vi den første administrerede WordPress-host, der udelukkende bruger Google Cloud Platform. På hvert websted, der hostes hos os, bruger vi LXD-administrerede hosts og LXC-softwarecontainere.

Kort sagt, hvert websted på Kinsta har en isoleret container, der består af alle dens nødvendige ressourcer, såsom Linux, Nginx, MySQL og PHP. Vi tilbyder ikke delt hosting, så privatlivets fred er aldrig et problem.

I stedet for en overbelastet fjernserver er her på Kinsta dine MySQL-databaser hostet på localhost. Dette oversættes til hurtigere forespørgsler og hurtigere indlæsningstider. Vi har også en automatisk skalerings-infrastruktur, der gør det let at opgradere eller nedgradere, når du har brug for det.

Hos Kinsta er stabilitet og oppetid konstanter. Vores compute optimized C2-maskiner giver vores kunder mulighed for at se dramatiske forbedringer i den gennemsnitlige svartid. Afhængigt af hvilken type websted du har, kan det bare hjælpe dig til at se en hastighedsforbedring på mellem 20 og 300%, hvis du flytter til Kinsta!

Når det kommer til hastighed og ydeevne, finder mange kunder, at deres oplevelse med Kinsta ikke kan matches:

MyKinsta dashboard er rent, godt designet og meget let at bruge.

Selvom det tilbyder administreret WordPress-hosting, er GoDaddy ikke en WordPress-specifik host. I stedet leverer det traditionel delt, VPS og dedikeret hosting.

En vigtig ting ved GoDaddys prisstrategi er, at selvom den tilbyder grundlæggende og overkommelige startplaner, er de funktioner og værktøjer, du har brug for for virkelig at maksimere webstedshastighed og ydeevne, kun tilgængelige med visse premium-planer (eller kommer som tilføjelsesprogrammer med en høj pris).

Ikke desto mindre leverer GoDaddy ikke den måde Kinsta gør. Ikke engang på planer på virksomhedsniveau:

I alt administrerer jeg omkring 70 websteder på tværs af flere konti med forskellige kontotyper, og jeg kan sige, at jeg får det samme svar, når jeg stiller et spørgsmål til en 2-site plan, som jeg gør, når jeg stiller et lignende spørgsmål fra en 40-site plan.

MyKinsta: MyKinsta: Et dashboard der er bedre end konkurrenternes

Kinsta er bygget til ydeevne og skalerbarhed Som med langt størstedelen af hostingudbydere bruger GoDaddy cPanel til sine Linux-hostingplaner. Dens Windows-baserede planer bruger Plesk. På sine administrerede WordPress-hostingkonti giver GoDaddy slet ikke adgang til dashboardet, hvilket kan være et problem, hvis du har brug for at administrere dine sider regelmæssigt.

Hos Kinsta er vi ikke som alle andre hostingudbydere derude. Derfor byggede vi vores egen brugerportal fra bunden. MyKinsta dashboardet er designet specielt til WordPress-webstedsadministration:

MyKinsta is Kinsta's fully custom dashboard for managing WordPress sites.
MyKinsta dashboard.

Lad os se på nogle af de unikke funktioner, der gør vores MyKinsta-dashboard så nyttigt:

Vi vil dog ikke bare have dig til at tage vores ord for det. Vi er så sikre på vores dashboard, at vi opfordrer dig til at prøve det selv. Opret en gratis konto, og udforsk derefter grænsefladen og indsamlingen af ​​værktøjer for at lære førstehånds, hvad der gør MyKinsta-dashboardet så overlegen i forhold til andre løsninger!

Mange MyKinsta-funktioner er kommet direkte fra vores kunders feedback. Vi lytter aktivt til alle anmodninger, og hvis nogen kan hjælpe med at gøre alles liv lettere og mere produktivt, kan du stole på, at vi ser på det.

Optimeret for WooCommerce og Easy Digital Downloads

Hos Kinsta ved vi, at e-handelswebsteder kan være udfordrende og komplicerede at administrere effektivt.

Heldigvis, med os som din administrerede WordPress-host, er det ikke en hindring, du skal bekymre dig om. Kinsta er optimeret til e-handelswebsteder og kan hjælpe med at øge hastigheden og ydeevnen i din WooCommerce eller din Easy Digital Downloads-butik.

Nogle af måderne vi gør dette på er:

  • Ekskluderer sider som ‘min konto’, checkout og indkøbskurvssider, der ikke skal cachelagres.
  • Tilvejebringelse af sidecaching på serverniveau med specifikke regler for at tillade EDD- og WooCommerce-funktionalitet.
  • Omgå automatisk cachen for brugere, når “edit_items_in_cart” eller “woocommerce_items_in_cart cookie” registreres, for at levere en jævn og problemfri check-proces.

GoDaddy tilbyder to standard e-handelstjenester, en grundlæggende til ikke-WordPress-brugere og en Premium Web Store til WordPress- og WooCommerce-brugere. Imidlertid tilbyder platformen meget lidt teknisk information og indsigt i disse løsninger, så det er svært at være sikker på præcis, hvilken slags oplevelse du kan forvente.

Hastighed er af største betydning for online butiksfacader, hvilket er en af ​​grundene til, at Kinsta er den hurtigste WordPress-host derude. Hvert år frigiver Review Signal en test af performance test på nogle af de mest populære webhosts i branchen. I de sidste fem år har Kinsta opnået “top tier” præstation!

I den seneste runde deltog GoDaddy, men kun starter-delt plan (12,99 USD måned) blev testet. Så vi sammenligner det nedenfor med Kinsta-startplanen (30 USD pr. måned).

Web performance benchmarks (starter planer)

For at køre disse benchmarktest til webpræstationer oprettede Review Signal identiske WordPress-dummy-websteder med de samme plugins installeret (gem for de nødvendige værktøjer til hver udbyders specifikke cachemekanismer).

For at måle den samlede belastningstid i sekunder (kun første visning) brugte den WebPageTest.org til at teste 11 forskellige geografiske placeringer. Lad os se på resultaterne (jo lavere tallet er, jo bedre):

KinstaGoDaddy
Dulles0.5440.813
Denver0.9841.178
Los Angeles0.9382.682
London0.9781.663
Frankfurt1.0562.087
Mauritius2.3033.678
Singapore1.7142.995
Mumbai1.9993.335
Tokyo1.2612.341
Sydney1.552.497
São Paulo1.3942.555

Som du kan se, slog Kinsta GoDaddy i 11 ud af de 11 tests. I mange kategorier var indlæsningstiderne hurtigere med mindst et helt sekund eller to.

Til uptime-overvågningstesten blev to tjenester brugt: UptimeRobot og StatusCake. På begge havde Kinsta en perfekt oppetid, mens GoDaddy’s resultater var usædvanligt lave:

KinstaGoDaddy
Uptime Robot100%43.25%
StatusCake100%78.02%

Dernæst er Load Impact-testen. Dette skaleres op fra 1 til 1.000 brugere over 15 minutter og begrænser antallet af fejl til 5.000. Denne test blev brugt til at bestemme, om hvert websted cachede fra forsiden, og til at vurdere cachesystemets ydeevne:

KinstaGoDaddy
Anmodninger301,610272,051
Fejl00
Data overført (GB)16.7615.19
Gennemsnitlig peak loadtid (sekunder)619893
Gennemsnitlig peak båndbredde (Mbps)283255
Gennemsnitlig peak sekunder621557

Selv med flere overførte anmodninger og data overgik Kinsta stadig GoDaddy, når det kom til den gennemsnitlige indlæsningstid.

Load Storm-testene skaleres fra 500 til 2.000 brugere over 30 minutter med 10 minutter på toppen:

KinstaGoDaddy
Totale anmodninger368,395351,107
Totale fejl363,634
Peak RPS272.85285.92
Gennemsnitlig RPS205.22195.06
Peak responstid (ms)2,62215,075
Gennemsnitlig responstid (ms)5051,021

Ikke kun havde Kinsta betydeligt færre fejl, men vi havde også en hurtigere svartid. Som du kan se, genererede Kinsta resultater, der kan forventes af en top-WordPress-host, der viser en perfekt oppetid og 0 Load Impact-fejl.

Code Review Tools

Kinsta er udviklervenlig

Hos Kinsta er mange af vores teammedlemmer udviklere. Derfor er alt, hvad vi opretter, fra vores dashboard til vores produkter og værktøjer, bygget med det mål at levere en udviklervenlig oplevelse.

Vi kan hjælpe dig med at forbedre din arbejdsgangseffektivitet, og det gør vi på mange forskellige måder. Når du bruger Kinsta som din administrerede WordPress-host, har du adgang til funktioner, som du ikke nødvendigvis ville få med en vært som GoDaddy, herunder:

  • Ubegrænset adgang til dit websteds kritiske filer.
  • Git-, WP-CLI- og SSH-adgang inkluderet, uanset din plan. SSH er ikke tilgængelig på GoDaddy Basic-planer.
  • scenemiljø på alle planer, som hurtigt kan opsættes. Vi giver også mulighed for at aktivere caching på scenemiljøet. GoDaddy begrænser sine scenemiljøeer til bestemte planer. Også fordi GoDaddy-scenewebsites er vedvarende, er nogle synkroniseringsproblemer en mulighed.
  • Fem typer sikkerhedskopier: gratis automatisk / dagligt, valgfri time, manuel, systemgenereret og downloades. GoDaddy tilbyder daglige automatiserede sikkerhedskopier samt en selvstændig betalt websteds backup service. Mens gendannelse med et enkelt klik er tilgængelig, kan du ikke gendanne en sikkerhedskopi af produktionen til et iscenesat websted.
  • Hurtigere søgning med Elasticsearch-tilføjelsesprogrammet samt hurtigere databaseydelse gennem Redis-tilføjelsesprogrammet. GoDaddy nævner ikke nogen specifikke tilføjelser, der er tilgængelige til dette formål.
  • Evnen til at indlæse dit websted via reverse proxy. GoDaddy tillader ikke reverse proxy på delt hosting, kun på Linux-baserede VPS og dedikerede servere.
  • Kinsta giver dig mulighed for at køre en anden version af PHP til alle live- og iscenesætningssteder samt skifte din PHP-version med et enkelt klik
  • Indlægs- og sideversioner er aktiveret som standard.

En anden forskel, vi ønsker at røre ved, og en vigtig deraf, er med hensyn til SSL-certifikater. Det er meget vanskeligt at installere et Lad os kryptere certifikat på GoDaddy. Let’s Encrypt fraråder det, og den tid, du vil bruge på at få det til at fungere, ville blive brugt bedre andre steder.

Mens platformen tilbyder tilpassede SSL-certifikater, varierer support efter plan. GoDaddys egne SSL-certifikater starter ved 79,99 USD om året, mens gratis SSL-certifikater kun er inkluderet i Ultimate-planer (eller højere).

Hos Kinsta tilbyder vi gratis SSL med et enkelt klik med vores Let’s Encrypt integration på alle planer. Du kan også installere dit eget certifikat, hvis det kræves. Du kan aktivere HTTPS og importere dit SSL-certifikat direkte fra MyKinsta-dashboardet. Bare ved at flytte til os kan du derfor spare mange dollars og få bedre support!

Overblik over sammenligning af funktioner

På dette tidspunkt vil vi tage et øjeblik på at nedbryde nogle af de vigtigste forskelle mellem Kinsta og GoDaddy:

KinstaGoDaddy
PrissætningPlaner starter ved 30 USD pr. månedPlaner starter ved 12.99 USD pr. måned
Pengene-tilbage-garanti30 dage på alle planer30 dage (årsplaner)
Inden for 48 timer (månedlige planer)
Tredjeparts plan10 (gælder ikke custom)3
Premium 24×7 supportAlle planerVarierer på plan
Core infrastruktur (GCP)Samme henover alle planerAmazon AWS
SSH adgangAlle planerPaid Linux delte planer,
Managed WP Pro planer
Global Data Centre24 lokationer9 lokationer
Kontinent Lokationer53
Bandwidth LimitsIngen begrænsninger (within AUP)Unmetered
Container teknologi100% resource isolation på alle plansIkke specificeret
Gratis migrationerAlle planerAutomatiske migrationer på alle planer; Understøttede migrationer koster 99 USD
ScenemiljøAlle planerVarierer pr plan
PHP VersionsPHP 7.1, 7.2, 7.3 7.4PHP 5.4-5.6, 7, 7.1, 7.2
Skift PHP EngineEt-kliks-skift i dashboardBrugere kan skifte PHP i cPanel
Gratis CDN34 (Alle regioner)Kun på Ultimate plans
Gratis SSL certificateAlle planerVariere på plan
Uptime overvårgningAlle planerManageWP premium add-on, gratis til Pro-planer (ikke over hele verden)
Resource-begrænsningerKun begrænset af PHP-arbejdereVariere på plan
Multisite supportPro planer og højerKun for cPanel, ikke administreret WordPress-hosting
Ugentlig automatisk MySQL-databaseoptimeringX
GeoIPIkke specificeret
Reverse Proxy SupportKun VPS/dedikeret
Redis Add-onIkke specificeret
Elasticsearch Add-onIkke specificeret
New Relic APM SupportIkke specificeret
Flersprog dashboardEngelsk, spansk, tysk, hollandsk, portugisisk, italiensk, fransk, svensk, dansk, JapanAfhængigt af adminpanelet for den abonnerede plan (cPanel, Plesk osv.)

Hos Kinsta tillader vi kun direkte WordPress-adgang fra krypteret SFTP (Secure File Transfer Protocol) og SSH-forbindelser. GoDaddy tillader også disse sikre FTP-forbindelser. For web og klassisk hosting er der dog en 1.024 filgrænse pr. bibliotek.

GoDaddy hævder også ubegrænset båndbredde. Der er dog gebyr for overdreven båndbredde for dets VPS og dedikerede planer. Med andre planer kan du blive bedt om at opgradere til VPS eller dedikeret hosting, hvis du overskrider diskpladsbrug eller datalagring.

Gratis migrationer

Et andet aspekt af Kinsta, der adskiller os fra GoDaddy, er, at vi leverer en eller flere gratis premium-migreringer med alle vores hostingplaner. Vores erfarne og dygtige eksperter tager sig af hele migrationsprocessen for dig. Du behøver ikke håndtere nogle af den komplekse teknologi eller bekymre dig om muligheden for at miste kritiske data.

For at komme i gang er det eneste, du har brug for, at udfylde vores formular til anmodning om migrering af websted. Derfra vil vores team kontakte dig for at planlægge et tidspunkt baseret på minimering af nedetid og forstyrrelser. Du kan også nemt spore migrationsstatus via dit MyKinsta-dashboard.

Julien Melissas

Begyndte at flytte websteder til @kinsta. Super imponeret over med hastighed! OG de lader mig bruge @rootswp’s Bedrock og endda Trellis deploys?

Teknisk set er migrationer også en gratis funktion tilgængelig for GoDaddy-brugere. Den support, du modtager, er imidlertid ikke på niveau med Kinsta. Brugere skal selv administrere migreringerne via funktionen automatisk migrering.

I tilfælde af at du har brug for hjælp, skal du betale et gebyr på 99,99 USD for ekspertservice. Overførsler kan tage alt fra syv til ti dage.

Hos Kinsta sparer du tid og penge. I stedet for DIY-migreringer med ineffektive plugins flytter vores WordPress-eksperter dit websted (er) gratis for dig.

24/7 Ekspert support

Hos Kinsta sætter vi vores kunder først. Uanset tidspunkt på dagen eller størrelsen på problemet er vores team af ingeniører og WordPress-eksperter tilgængelige 24/7.

Vi har heller ikke supportniveauer. For os er hver kunde en topprioritet. Det betyder ikke noget, om du har et problem med din nystartede blog eller et websted til et Fortune 500-firma: når du har brug for os, er vi der.

Den gennemsnitlige indledende reaktionstid på billetten er under to minutter! Som vi nævnte, består vores team af WordPress-udviklere og Linux-hostingteknikere, så du kan føle dig sikker på at vide, at du modtager kyndig support i topklasse.

Hvis du har brug for yderligere bevis, skal du tjekke vores kundesupport-ratings for de sidste to år. Over 97% af vores kunder forlod en chat-support-session glad eller tilfreds:

Kinsta’s WordPress hosting support conversation ratings chart.
Kinstas WordPress-hosting understøtter diagram for klassificering af samtaler..

Vi tilbyder også flersproget kundesupport og en vidensbase med ressourcer tilgængelig på 10 sprog.

Du kan vælge fra en liste over Google Cloud Data Centers, så du kan få dit websted hostet tættest på, hvor dine besøgende befinder sig – hvilket gør belastningstider ekstremt hurtig!

For at gøre kundesupport så praktisk som muligt opererer vi på Intercom-kundemeddelelses-platformen. Dette gør det let for vores supporteksperter at besvare dine spørgsmål så hurtigt som muligt. Derudover er al kommunikation logget, så du vil aldrig finde dig selv nødt til at gentage dig selv mellem supportagenter.

GoDaddy tilbyder support på flere sprog, men for nogle er det begrænset til bestemte timer. Support er tilgængelig via telefon eller chat.

Der er også standard 24/7 support tilgængelig for alle planer. Hvad der betragtes som ‘standard’ varierer dog. Selvom det for eksempel inkluderer at hjælpe dig med køb og opsætning af GoDaddy-produkter, dækker supporten ikke ting som at konfigurere applikationsindstillinger eller installation af tredjeparts SSL-certifikater (hvilket ikke er tilladt).

Premium support er tilgængelig mod et gebyr. Som vi nævnte tidligere, koster migreringstjenesten og support 99,99 USD. Mange optimeringstjenester leveres også med et gebyr. For eksempel koster søgning og udskiftning af operationer over databasen 79 USD, mens du kan gøre det gratis via vores MyKinsta-dashboard.

Safe og Secure

Kinsta forstår, hvor vigtig sikkerhed er, hvorfor vi tager både aktive og passive foranstaltninger for at beskytte dine sider. Vores sikre hostingplatform overvåger dit websted hvert andet minut for oppetid og har softwarebaserede begrænsninger på plads.

Af den grund er vi i stand til at opdage DDoS-angreb, når de sker, og forhindre, at ondsindet kode kommer ind i vores netværk. Kinstas sikkerhedsfunktioner inkluderer:

  • Google Cloud Platform-firewall
  • Two-Factor Authentication support
  • Isolerede LXC containere
  • GeoIP-blokering
  • Automatiske backups med alle planer
  • Selvhelbredende PHP
  • Gratis hack-fix garanti
  • Kun understøttelse af krypterede SFTP- og SSH-forbindelser (ingen FTP)

Hvis vi får besked om en sårbarhed på dit websted, kontakter vi dig ASAP for at holde dig opdateret om de næste trin. Vores mål er at handle hurtigt og effektivt og sørge for, at du også altid holder dig informeret.

Kinsta har en global tilstedeværelse

Kinsta drives udelukkende af Google Cloud Platform. Vi har 24 datacentre (og optælling) rundt om i verden, der spænder over fem kontinenter. Vores planer starter ved kun 30 USD pr. måned og giver dig mulighed for at vælge et andet datacenter for hvert af dine websteder uden ekstra gebyrer eller skjulte gebyrer.

Vores ekspansive globale tilstedeværelse giver dig mulighed for at vælge det datacenter, der giver mening for hvert af dine websteder. Nuværende placeringer inkluderer:

GoDaddy angiver ikke meget information på sit websted om dets placeringer af datacentre, bortset fra at migrationer sker på Amazons AWS. Platformen har også ni faciliteter og en tilstedeværelse i Nordamerika, Europa og Asien. Kendte steder inkluderer Arizona, Virginia, Amsterdam og Singapore.

Turbocharge din content delivery

Her på Kinsta forstår vi, hvordan afgørende webstedsydelse er. Derfor har vi ud over den gratis båndbredde, vi inkluderer på alle vores planer, indgået et samarbejde med KeyCDN.

KeyCDN er et premium HTTP / 2 og IPv6-aktiveret Content Delivery Network (CDN). Den har en content delivery arkitektur bygget specielt til høj kapacitet og lav latenstid.

Dit indhold leveres og caches fra vores CDNs 34 POP’er rundt om i verden. Disse placeringer spænder over alle større regioner, inklusive Asien, Amerika, Europa, Australien, Sydamerika og Afrika!

GoDaddy tilbyder kun en CDN-funktion til sine Deluxe-, Ultimate- og Express-planer.

Bedste affiliate program i industrien

Hos Kinsta stræber vi konstant efter at overgå vores kunders forventninger, hvilket fører til glade kunder, der hjælper os med at sprede budskabet om vores uovertrufne produkter og tjenester. Denne dedikation og påskønnelse har hjulpet med at styrke vores position som en af ​​de hurtigst voksende administrerede WordPress-hosts.

Dette er grunden til, at vi er glade for at tilbyde ægte overskudsdeling gennem vores affiliate program – som er blandt de bedst betalte tilknyttede programmer i hostingbranchen. Fra bloggere til bureauer ser vi frem til at samarbejde med vores kunder, så du også kan dele i vores indtjening.

Med vores tilknyttede program kan du tjene mellem 50 USD og 500 USD (afhængigt af planen) for hver tilmelding, du henviser til. Derudover modtager du en månedlig tilbagevendende provision på 10% i løbet af de kunder, du henviser til. I betragtning af at Kinsta-kunder har en imponerende lav 4% churn rate, giver vores tilknyttede program dig en stærk mulighed for at tjene en passiv indkomst.

Derudover vil vi forhindre dig i at skulle håndtere komplicerede tredjeparts-platforme. Dette er grunden til, at vi oprettede vores eget unikke WordPress-hosting affiliate dashboard.

GoDaddy har to partnerskabsprogrammer. GoDaddy-affiliate program drives af Commission Junction-tilknyttet. Der er dog ingen specifik information tilgængelig på forhånd vedrørende provisionssatser.

GoDaddy har også et forhandlerprogram, hvor du kan bruge sine produkter til at indstille markeringer, priser og kampagner. Den fås i to planer: Basic (10 USD pr. år for op til 25 kunder) og Pro (179,88 USD pr. år for ubegrænsede kunder).

Tislut dig andre ved at tage skiftet til Kinsta

Hos Kinsta er vores mission at give dig den hurtigste, mest sikre og nyeste teknologi, der er mulig. Det er derfor, vi altid udvikler os, tilpasser os og innoverer.

Hvis du vil have bevis, skal du bare tjekke vores mange funktionsopdateringer! Ingen andre hosts i branchen frigiver nye funktioner, værktøjer og integrationer med den hastighed og frekvens, Kinsta gør.

Vi er stolte af vores platform og tillid til vores service. Vi vil også have dig til at være helt tilfreds med din hosting. Derfor tilbyder vi altid en 30-dages pengene-tilbage-garanti og kræver ikke langvarige kontrakter.

Hvis du er klar til at flytte væk fra GoDaddy og skifte til en ny hostingudbyder, kan du prøve Kinsta uden risiko i 30 dage!