In 2016 besloot ons team om de toch al krachtige WordPress hosting van Kinsta nóg krachtiger te maken. Deze reis behaalde zijn hoogtepunt toen we onze volledige infrastructuur verhuisden van verschillende providers naar het Google Cloud Platform (GCP).

Terugkijkend op deze onderneming, realiseren we ons dat die keuze een grote rol heeft gespeeld bij het bouwen van ’s werelds snelste WordPress hostingplatform.

In dit artikel gaan we dieper in op de visie achter Kinsta en waarom we voor het Google Cloud Platform kozen als onze infrastructuurprovider. Je leert specifiek hoe Kinsta de compute-optimized virtuele C2 machines, premium verkeersrouting en een custom container-hostingstack gebruikt om de WordPress prestaties naar een hoger niveau te tillen.

Zet je schrap!

Google Cloud Platform en virtuele machines

Google Cloud Platform biedt een verscheidenheid aan virtuele machines (VM’s). Zie een virtuele machine als een computer in een datacenter die volledig is uitgerust met CPU’s, RAM, SSD opslag en een snelle internetverbinding.

Net als bij normale computers zijn VM’s beschikbaar in verschillende configuraties. Binnen het GCP worden VM’s onderverdeeld binnen verschillende families.

Dit zijn:

 • N1, N2 en E2 VM’s zijn machines voor algemeen gebruik en zijn geschikt voor veel verschillende workloads, maar niet geoptimaliseerd voor een specifieke taak. Ze zijn populair voor webservers, zakelijke applicaties en kleinere databases.
 • M1 en M2 machines bevatten veel RAM voor de meer geheugenintensieve toepassingen, zoals grote in-memory SQL en NoSQL databases en in-memory data-analytics.
 • C2 machines zijn “compute-optimized” en zijn VM’s die zijn ontworpen voor elektronische ontwerpautomatisering, high-performance gaming en andere workloads waar zware CPU’s van belang zijn, zoals WordPress. Dit zijn de snelste servers van het Google Cloud Platform en dit zijn ook de servers die we bij Kinsta gebruiken.

Hoe Kinsta het Google Cloud Platform gebruikt

Onze visie is om de snelste managed WordPress hostingervaring te bieden. Google’s C2 VM’s spelen hierbij een sleutelrol, maar zijn niet de enige factor waarmee we dit willen bewerkstelligen (meer hierover lees je hieronder).

Als we de algemene N1 VM’s vergelijken met de C2 VM configuratie dan is het zo dat deze 200% sneller zijn voor WordPress.

Laten we een kort voorbeeld geven van hoe compute-optimized VM’s rechtstreeks van invloed zijn op de snelheid van een WordPress site.

De kern van WordPress, plugins en thema’s zijn geschreven in een programmeertaal genaamd PHP. Deze code wordt uitgevoerd door PHP workers. Dit zijn achtergrondprocessen die een verscheidenheid aan taken uitvoeren, van het genereren van databasequery’s om de pagina’s van je site te maken tot orderbevestigingen voor een WooCommerce winkel.

Simpel gezegd zijn PHP workers de motoren van je WordPress site.

Niet-gecachte verzoeken aan een WordPress site moeten worden verwerkt door PHP workers. Omdat CPU prestaties rechtstreeks beïnvloeden hoe snel PHP workers de code kunnen verwerken, hebben de supersnelle CPU’s van de C2 VM’s ook direct invloed op de snelheid van je WordPress site.

Een recensie van een tevreden Kinsta-klant.

Wat maakt Kinsta zo snel?

De kern van Kinsta hosting is een container-hostingstack die wordt aangedreven door custom implementaties van LXD, Nginx, MariaDB en de laatste versie van PHP. Onze softwarestack is perfect afgestemd om high-performance WordPress hosting te leveren op het Google Cloud Platform. We werken voortdurend aan het tweaken en optimaliseren wanneer nieuwere en snellere oplossingen beschikbaar komen.

Wat de infrastructuur betreft, maken we gebruik van de C2 VM’s van Google en hun Premium Tier netwerk. Dit zorgt voor minimale vertraging en 30-50% snellere routing van het verkeer door de drukbezette openbare verkeerskruispunten van het internet zoveel mogelijk te vermijden.

Ter vergelijking: de meeste andere WordPress hosts gebruiken de goedkopere en minder veilige glasvezel, wat ten koste gaat van de netwerksnelheid.

Door onze unieke hostingstack te combineren met de snelste VM’s van Google, verkeersrouting en de uitgebreide ervaring van ons team, kan Kinsta wat performance betreft het maximale uit het Google Cloud Platform halen om onze klanten een écht prestatiegerichte WordPress hostingervaring te bieden.

Met alle “prestatiegerichte” WordPress hosts binnen de industrie, zou je denken dat eersteklas VM’s, zoals GCP’s C2 machines en Premium Tier verkeersrouting de norm zijn.

Helaas is dat verre van de realiteit in het huidige WordPress hostinglandschap.

Kinsta heeft een missie om de snelst mogelijke hostingervaring te bieden ... en het begint allemaal met de razendsnelle C2 machines van Google Cloud Platform ⚡️Klik om te tweeten
Versnel je WordPress site onmiddellijk met de snelste WordPress hosting oplossingen van Kinsta. Probeer het vandaag nog met een 30 dagen geld terug garantie

Hostingproviders aangedreven door Google Cloud Platform

Kinsta is niet de enige WordPress host die gebruikmaakt van het Google Cloud Platform (GCP). We zijn echter wel de enige host die compute-optimized C2 virtual machines gebruikt en het supersnelle Premium Tier netwerk van Google voor alle klanten.

Kinsta vs SiteGround

In mei 2020 kondigde SiteGround voor zes datacenterlocaties een upgrade aan naar N2 VM’s voor de sites die werden gehost op hun Google Cloud Platform infrastructuur. In het bijbehorende persbericht verklaarde SiteGround dat de overstap van N1 naar N2 VM’s zou resulteren in 40% snellere CPU prestaties.

Ter vergelijking: Kinsta ondersteunt 35 datacenterlocaties met de 200% snellere C2 VM’s in 12 regio’s. Dit betekent dat je met Kinsta niet alleen je site host op veel snellere servers, maar ook dat deze fysiek servers veel dichter bij je doelgroep geplaatst kunnen worden!

Kinsta vs WP Engine

In augustus 2019 kondigde WP Engine aan dat ze binnenkort ondersteuning zouden bieden voor compute-optimized C2 virtuele machines. Er is een maar, en die is dat alleen klanten van hun dedicated abonnementen, beginnend bij $290/maand toegang hebben tot de high-performance C2 VM’s bij WP Engine.

Bij Kinsta worden alle klanten gehost op C2 VM’s. Of je nu een Starter pakket of Enterprise abonnement hebt, je kan profiteren van de snelste servers van Google Cloud Platform en genieten van de snelst mogelijke WordPress hostingervaring, ongeacht de grootte van je budget.

Hoe snel zijn compute-optimized C2 VM’s?

Voordat we meer vertellen over wat Kinsta anders maakt dan de concurrentie, willen we graag een aantal prestatievergelijkingen laten zien. Dit zijn de resultaten van tests die we bij klanten deden vóórdat ze naar ons verhuisden en nádat ze waren overgestapt op onze C2 VM’s met onze custom softwarestack.

Een drukbezochte WordPress nieuwswebsite die honderden PHP verzoeken per minuut verwerkt, verminderde hun responstijd van 250ms tot 80ms door over te schakelen naar C2 machines – dat is een prestatieverhoging van 212,5%!

Een prestatieverhoging van 212,5% na het overschakelen naar C2.
Een prestatieverhoging van 212,5% na het overschakelen naar C2.

De populaire online marketing- en SEO blog van Matthew Woodward zag de responstijd afnemen van 750ms naar 385ms – dat is een prestatieverbetering van 94,8%!

Neuralab zag een prestatieverbetering van 80% na de overstap naar C2.
Neuralab zag een prestatieverbetering van 80% na de overstap naar C2.

Dit zijn slechts drie van de vele succesverhalen die we hebben meegemaakt sinds we zijn overgestapt op de C2 VM’s. Het beste van alles was dat onze klanten niets hoefden te doen om te profiteren van deze prestatieverbeteringen – geen optimalisatieplugins, geen gerommel in de sitecode en geen verborgen kosten.

Wat Kinsta anders maakt als het om snelheid gaat

Grote kans dat je je nu afvraagt waarom Kinsta in staat is om de snelste servers van Google Cloud Platform aan te bieden voor al haar klanten, terwijl onze concurrenten nog steeds gebruikmaken van tragere servers of de C2 alleen beschikbaar stellen op dure custom abonnementen.

Het antwoord is verrassend eenvoudig: Kinsta is een particulier bedrijf waar klantervaring de hoogste prioriteit heeft. Om een kijkje achter de schermen te nemen en  meer te weten te komen over waarom Kinsta voor haar hele klantenbestand de overstap maakte naar C2 VM’s, sprak ik met onze CEO, Mark Gavalda.

Het Kinsta DNA

Volgens Mark werd de beslissing om over te stappen naar de compute-optimized C2 VM’s grotendeels beïnvloed door wat hij het “Kinsta DNA” noemt.

Sinds de oprichting van Kinsta in 2013:

“We hebben altijd gebruikgemaakt van materialen en werknemers van de hoogste kwaliteit, ongeacht de kosten. De twee meest voor de hand liggende gebieden waar deze klantgerichte strategie in me opkomt, zijn meertalige ondersteuning en infrastructuur.

Uitstekende support was en is altijd een van de bepalende kenmerken van Kinsta geweest. Ondanks de enorme groei die we sinds 2013 doormaakten, heeft ons 24/7/365 klantensupportteam een reactietijd van minder dan 2 minuten en een klanttevredenheidsscore van 97% weten te behouden voor 2023. “

Bekijk wat sommige van onze klanten te zeggen hebben over hun WordPress hostingervaring op Kinsta!

Een recensie van een tevreden Kinsta-klant.

Kinsta’s tocht naar de C2 VM’s

Voordat we besloten te verhuizen naar de krachtige C2 VM’s, gebruikten we de algemene N1 VM’s van GCP die we routen via het Premium Tier netwerk van Google. Hoewel N1 VM’s onze prestaties al significant verbeterde, wekte het persbericht dat Google aan C2 machines werkte al heel vroeg onze interesse. Mark reisde zelfs naar het Google kantoor in Zürich om een voorproefje te krijgen van de C2 VM’s toen ze zich in hun “alfatest” fase bevonden.

Het was liefde op het eerste gezicht!

Mark verliet zijn eerste ontmoeting met de C2 met maar een gedachte:

“We moeten deze machines gebruiken voor alle Kinsta klanten, ongeacht de kosten.”

Voor ons is het belangrijkste kenmerk van de compute-optimized C2 VM’s van GCP de ongeëvenaarde single-thread prestaties. Volgens Mark:

 “De meeste WordPress gerelateerde workloads zijn single-threaded, dus we kunnen geen tientallen CPU’s gebruiken om de berekeningen voor een enkele taak parallel te schakelen en dus te versnellen.”

Daarom is het hebben van de best mogelijke single-thread prestaties uitermate belangrijk voor het hosten van WordPress-sites.

Na vele tests, ontdekten we dat de C2’s 3,8 GHz all-core sustained turbo CPU’s “de hoeveelheid werk verdubbelden die een enkele VM kon uitvoeren” in vergelijking met N1 VM’s met 2,2 GHz CPU’s. Na de benchmarktests hebben we onmiddellijk contact opgenomen met Google Cloud voor meer informatie over de beschikbaarheid van C2.

Beschikbare regio’s voor C2 instanties

Begin 2020 waren we klaar met de transitie van onze volledige infrastructuur naar C2 VM’s in de ondersteunde regio’s (zie hieronder). Dit betekent dat, of je je nu in Noord-Amerika, Europa of Azië bevindt, er zich altijd een met C2 uitgeruste regio in je buurt bevindt.

Naarmate Google Cloud C2 VM’s ook meer regio’s beschikbaar maakt, zullen we onze infrastructuur ook daar migreren naar C2 machines.

 1. Changhua County, Taiwan (asia-east1)
 2. Hong Kong (asia-east2)
 3. Tokyo, Japan (asia-northeast1)
 4. Osaka, Japan (asia-northeast2)
 5. Seoul, South Korea (asia-northeast3)
 6. Mumbai, India (asia-south1)
 7. Delhi, India (asia-south2)
 8. Jurong West, Singapore (asia-southeast1)
 9. Jakarta, Indonesia (asia-southeast2)
 10. Melbourne, Australia (australia-southeast2)
 11. St. Ghislain, Belgium (europe-west1)
 12. London, United Kingdom (europe-west2)
 13. Frankfurt, Germany (europe-west3)
 14. Eemshaven, Netherlands (europe-west4)
 15. Zurich, Switzerland (europe-west6)
 16. Montréal, Canada (northamerica-northeast1)
 17. Toronto, Canada (northamerica-northeast2)
 18. São Paulo, Brazil (southamerica-east1)
 19. Council Bluffs, Iowa, USA (us-central1)
 20. Moncks Corner, South Carolina, USA (us-east1)
 21. Ashburn, Virginia, USA (us-east4)
 22. Columbus, Ohio, USA (us-east5)
 23. The Dalles, Oregon, USA (us-west1)
 24. Los Angeles, California, USA (us-west2)
 25. Salt Lake City, Utah, USA (us-west3)
 26. Las Vegas, Nevada, USA (us-west4)

Dankzij het flexibele VM design van Google en onze ongelooflijke engineering- en sysadmin-teams verliep de overgang van N1 naar C2 naadloos. Na de overstap naar C2, waren de reacties van klanten overweldigend positief, en we zijn er dan ook zeker van dat de overstap naar de snelste servers van Google, ongeacht de kosten, de beste optie was voor onze klanten. In de woorden van Mark – “Er is geen weg terug”!

Voor alle pakketten de snelste hostingervaring bieden (nu en in de toekomst)

“Snelheid is iets waar we nooit concessies op zullen doen, wat het ook zal kosten”. – Mark Gavalda, CEO van Kinsta

Wat technologie betreft, is de toekomst nauwelijks te voorspellen. Kinsta heeft een diepe passie voor innovatie binnen de WordPress hostingindustrie en we evalueren constant de nieuwste technologieën met als doel het verbeteren van de klantervaring, tevredenheid en prestaties. In Mark zijn woorden:

“Ons team werkt zeer nauw samen met Google Cloud om ervoor te zorgen dat we zo snel mogelijk nieuwe producten kunnen testen, je kan er dus zeker van zijn dat we heel goed letten op de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van infrastructuur.”

Over vijf jaar is het goed mogelijk dat de C2 VM’s niet meer de snelste servers voor WordPress zijn. Als je site bij Kinsta wordt gehost, hoef je je daar geen zorgen over te maken, want tegen die tijd hebben we “je site dan al lang gratis verhuisd” naar de nieuwste servers.

⚡️ Supersnelle C2 machines🚦premium verkeersrouting, en ✨ een custom containerized hostingstack - slechts kleine selectie van de manieren waarop Kinsta haar managed hosting zo ongelofelijk snel maakt ⬇️Klik om te tweeten

Samenvatting

Met haar uitgebreide selectie virtuele machines, supersnel netwerk en sysadmin-vriendelijke functies, is Google Cloud Platform in snel tempo een populaire infrastructuurprovider in de wereld van WordPress hosting aan het worden. Hoewel Kinsta niet de enige host is die Google Cloud Platform gebruikt, zijn wij de wél enige die voor alle pakketten C2 machines levert..

Met Kinsta maakt het niet uit of je een Starter pakket of een volledig custom pakket afneemt, al je WordPress sites hebben toegang tot de snelste compute-optimized servers van GCP. Je kan vanaf de eerste dag optimaal profiteren van de C2 VM’s en het Premium Tier netwerk van Google Cloud.

Bekijk onze C2 benchmarktests voor meer informatie!

Kijken we naar de toekomst, dan zijn onze ogen gericht op het blijven innoveren, terwijl we bestaande infrastructuur blijven verbeteren, en met als doel de beste en snelste WordPress hostingervaring ter wereld te bouwen.

Er staat veel projecten en features in de pijplijn, dus zorg ervoor dat je je abonneert op onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van nieuws over Kinsta en WordPress!

Brian Li

Brian is the Website Content Manager at Kinsta. He focuses on content publishing, website functionality, and SEO. Brian has been a WordPress user for over 10 years, and enjoys sharing his knowledge with the community. In his free time, Brian enjoys playing the piano and exploring Tokyo with his camera. Connect with Brian on his website at brianli.com.