In 2016 stelde ons team alles in het werk om de toch al krachtige WordPress hosting van Kinsta nog sneller te maken. Het hoogtepunt van die reis was de verhuizing en consolidatie van onze hele infrastructuur van meerdere providers naar Google Cloud Platform (GCP) op het Premium Tier netwerk van Google. Dit heeft ons in staat gesteld om onze klanten te voorzien van een grote selectie van de snelste dataservers, ongelooflijke prestaties, caching op serverniveau, speciale bronnen en verbeterde beveiliging.

Als we vandaag de dag terugkijken, heeft die keuze een enorme rol gespeeld bij het bouwen van ’s werelds snelste WordPress hostingplatform.

In dit artikel duiken we diep in de visie van Kinsta en waarom we Google Cloud Platform hebben gekozen als onze infrastructuurprovider. Specifiek zul je leren hoe Kinsta gebruik maakt van compute-optimized C2 virtuele machines, premium traffic routing en een aangepaste gecontaineriseerde hostingstack om WordPress prestaties naar een hoger niveau te tillen.

Laten we beginnen!

Google Cloud Platform en virtuele machines

Google Cloud Platform biedt verschillende virtuele machines (VM’s). Zie een virtuele machine als een computer in een datacenter die volledig is uitgerust met CPU’s, RAM, SSD opslag en een snelle internetverbinding.

Net als gewone computers zijn VM’s beschikbaar in verschillende configuraties. Op GCP zijn VM’s onderverdeeld in verschillende families.

Specifiek:

 • N1, N2 en E2 VM’s zijn machines voor algemeen gebruik die geschikt zijn voor verschillende workloads, maar ze zijn niet geoptimaliseerd voor een enkele taak. Ze zijn populair voor webservers, bedrijfsapplicaties en kleinere databases.
 • M1 en M2 machines zijn volgeladen met RAM voor geheugenintensieve toepassingen zoals grote in-memory SQL en NoSQL databases en in-memory data analytics.
 • C2-machines zijn “compute-optimized” VM’s die zijn ontworpen voor automatisering van elektronische ontwerpen, krachtige games en andere CPU intensieve werklasten zoals WordPress. Dit zijn de snelste servers van Google Cloud Platform en wat we hier bij Kinsta gebruiken voor alle pakketten.

Hoe Kinsta Google Cloud Platform gebruikt

In onze visie om de snelste WordPress hostingervaring te bieden, spelen Google’s C2 VM’s een belangrijke rol, maar het is niet het enige belangrijke aspect hier (meer daarover hieronder).

Wat betreft hoe deze server het doen ten opzichte van algemene N1 VM’s: we hebben de C2 VM configuratie gebenchmarkt en vastgesteld dat deze 200% sneller waren voor WordPress.

Laten we je een kort voorbeeld geven van hoe compute-optimized VM’s de snelheid van een WordPress site rechtstreeks beïnvloeden.

WordPress core, plugins en thema’s zijn geschreven in PHP. De code wordt uitgevoerd door PHP workers: achtergrondprocessen die allerlei taken uitvoeren, van databasecalls tot het genereren van pagina’s op je site en het verzenden van orderbevestigingen voor een WooCommerce winkel.

Simpel gezegd zijn PHP workers de motoren van WordPress websites en daarom profiteer je met de hosting van Kinsta van het voordeel dat je tot 14 PHP workers hebt, afhankelijk van je abonnement.

PHP workers helpen bij het verwerken van niet-cachebare verzoeken naar een WordPress site. Omdat CPU prestaties direct van invloed zijn op hoe snel PHP workers code kunnen verwerken, hebben de supersnelle CPU’s in de C2 VM’s van Google een rechtstreekse invloed op de snelheid van je WordPress site.

Een review van een tevreden Kinsta klant.
Een review van een tevreden Kinsta klant.

Wat maakt Kinsta snel?

De kern van Kinsta hosting is een gecontaineriseerde hostingstack die wordt aangedreven door custom implementaties van LXD, Nginx, MariaDB en de nieuwste versies van PHP (8.3). Kinsta biedt een unieke infrastructuur die de resources van de site containeriseert zodat ze niet hoeven te worden gedeeld, waardoor de prestaties per site toenemen. Je hoeft je geen zorgen te maken dat sites die niet onder jouw beheer vallen, mogelijk je resources stelen. Het helpt bovendien om de tijd die je kwijt bent aan het oplossen van prestatieproblemen te minimaliseren, omdat je niet langer rekening hoeft te houden met het mogelijk stelen van resources.

Onze softwarestack is specifiek afgestemd op krachtige WordPress hosting op Google Cloud Platform en we zijn voortdurend bezig met het aanpassen en optimaliseren ervan naarmate er nieuwere en snellere oplossingen beschikbaar komen.

Op het gebied van infrastructuur maken we gebruik van Google’s C2 VMS en Premium Tier netwerk, dat een lage latency en 30-50% snellere verkeersrouting biedt door openbare internetpipelines zoveel mogelijk te vermijden.

Ter vergelijking: de meeste andere WordPress hosts maken gebruik van goedkopere en minder veilige glasvezel, wat ten koste gaat van de netwerksnelheid.

Door onze unieke hostingstack te combineren met Google’s snelste VM’s, traffic routing en de diepgaande ervaring van ons team, is Kinsta in staat om elk grammetje performance uit Google Cloud Platform te persen om onze klanten een prestatiegerichte WordPress hostingervaring te geven. Kinsta biedt je bovendien de mogelijkheid om uit onze 37 datacenters een datacenter te kiezen dat zich dicht bij de bezoekers van je site bevindt om de vertraging in het serveren van de inhoud van je site te beperken.

Met zoveel “prestatiegerichte” WordPress hosts die er zijn, zou je denken dat topklasse VM’s zoals GCP’s C2 machines en premium-tier traffic routing de norm zouden zijn.

Helaas is dat niet het geval in het huidige WordPress hosting landschap. Terwijl degenen die GCP’s C2 machines aanbieden dit alleen doen op dure geavanceerde pakketten, is het bij Kinsta beschikbaar in al onze pakketten.

Om je sites nog sneller en veiliger te maken, voorziet Kinsta je van Edge Caching, twee sterke firewalls, HTTP/3 en TLS 1.3, en premium integratie met Cloudflare, die je site direct levert vanaf 260+ Points of Presence (PoPs). Wanneer websitebezoekers je website in hun browser laden, worden responses vanuit de cache snel geleverd vanaf de locatie die het dichtst bij hen in de buurt is.

De geïsoleerde containertechnologie maakt je site nog sneller, stabieler en veiliger, omdat hij geen resources deelt met andere sites.

Om ervoor te zorgen dat je site niet alleen snel, maar ook betrouwbaar beschikbaar is voor het internet, monitoren we alle sites op onze infrastructuur 720 keer per dag (elke twee minuten) en bieden we een uptimegarantie van 99%.

Hostingproviders aangedreven door Google Cloud Platform

Kinsta is niet de enige WordPress host die gebruik maakt van Google Cloud Platform (GCP). We zijn echter wel de enige host die gebruik maakt van compute-optimized C2 virtuele machines en Google’s supersnelle Premium Tier netwerk – op schaal – voor alle klanten in al onze pakketten.

Kinsta vs SiteGround

In mei 2020 kondigde SiteGround een upgrade aan naar N2 VM’s voor sites die gehost worden op hun Google Cloud Platform-infrastructuur op zes datacenterlocaties. In het persbericht van SiteGround verklaarden ze dat de overstap van N1 naar N2 VM’s zou resulteren in 40% snellere CPU prestaties.

Ter vergelijking, Kinsta ondersteunt 37 datacenterlocaties met 200% snellere C2 VM’s in 12 regio’s. Dit betekent dat je met Kinsta niet alleen op veel snellere servers kunt hosten, maar je site ook strategisch dichter bij je doelgroep kunt plaatsen!

Kinsta vs WP Engine

In augustus 2019 kondigde WP Engine ondersteuning aan voor compute-optimized C2 virtuele machines. Echter, alleen klanten op hun dure geavanceerde pakketten vanaf $290/maand hebben toegang tot high-performance C2 VM’s bij WP Engine.

Bij Kinsta worden alle klanten gehost op C2 VM’s. Of je nu een Starter- of Enterprise pakket afneemt, je kunt profiteren van de snelste servers van Google Cloud Platform en de snelste WordPress hosting ervaring krijgen, ongeacht hoe groot je budget is.

Ter vergelijking: Kinsta ondersteunt 37 datacenterlocaties in het wereldwijde netwerk van Google, terwijl WP Engine slechts 14 Google Cloud Server locaties ondersteunt. In tegenstelling tot Kinsta brengt WP Engine extra kosten in rekening voor het hosten van je site op bepaalde locaties.

Hoe snel zijn compute-optimized C2 VM’s?

Voordat we ingaan op wat Kinsta anders maakt, kun je deze prestatievergelijkingen bekijken van de sites van een aantal van onze klanten nadat ze waren overgestapt op C2 VM’s waarop onze custom softwarestack draait.

Een drukbezochte WordPress nieuwssite die honderden PHP verzoeken per minuut verwerkt, wist zijn reactietijd te verlagen van 250 ms naar 80 ms door over te schakelen op C2 machines – dat is een prestatieverhoging van 212,5%!

Een prestatieverhoging van 212,5% na de overstap naar C2.
Een prestatieverhoging van 212,5% na de overstap naar C2.

Matthew Woodward’s populaire online blog over marketing en SEO zag een daling in reactietijd van 750ms naar 385ms – dat is een prestatietoename van 94,8%!

Een prestatietoename van 94,8% na de overstap naar C2.
Een prestatietoename van 94,8% na de overstap naar C2.

Neuralab, een bedrijf dat apps ontwikkelt, zag een prestatieverhoging van 80% van 450 ms naar 250 ms na de overstap naar C2 machines.

Neuralab zag een prestatieverhoging van 80% na de overstap naar C2.
Neuralab zag een prestatieverhoging van 80% na de overstap naar C2.

Dit zijn slechts drie van de vele succesverhalen die we hebben gezien sinds de migratie naar C2 VM’s. Het beste van alles is dat onze klanten niets hoefden te doen om te profiteren van deze prestatieverhogingen – geen optimalisatieplugins, geen wijzigingen in de sitecode en geen verborgen kosten.

Wat maakt Kinsta anders als het gaat om snelheid?

Nu vraag je je waarschijnlijk af waarom Kinsta in staat is om de snelste servers van Google Cloud Platform voor iedereen aan te bieden, terwijl onze concurrenten vastzitten aan tragere servers of C2-beschikbaarheid alleen op dure custom abonnementen.

Het antwoord is verrassend eenvoudig: Kinsta is een privébedrijf waar klantervaring de hoogste prioriteit heeft. Om de inside scoop te krijgen over de beslissing van Kinsta om ons hele klantenbestand over te zetten op C2 VM’s, sprak ik met onze CEO, Mark Gavalda.

Het DNA van Kinsta

Volgens Mark werd de beslissing om over te stappen op compute-optimized C2 VM’s grotendeels beïnvloed door wat hij het “Kinsta DNA” noemt.

Sinds de oprichting van Kinsta in 2013:

“We hebben altijd materialen en personeel van de hoogste kwaliteit gebruikt, ongeacht de kosten. De twee meest voor de hand liggende gebieden waar deze klantgerichte strategie naar voren komt zijn meertalige ondersteuning en infrastructuur.

Uitstekende ondersteuning is altijd een van de bepalende kenmerken van Kinsta geweest. Ondanks onze enorme groei sinds 2013 is ons 24/7/365 klantenserviceteam in staat geweest om een reactietijd van minder dan 2 minuten en een gemiddelde klanttevredenheid van 97% te handhaven.”

Kijk eens naar wat enkele van onze klanten te zeggen hebben over hun WordPress hostingervaring op Kinsta!

Een recensie van een tevreden Kinsta klant.
Een recensie van een tevreden Kinsta klant.

Kinsta’s reis naar C2 VM’s

Voordat we overstapten op krachtige C2 VM’s, gebruikten we de algemene N1 VM’s van GCP die werden geroutet via het Premium Tier netwerk van Google. Hoewel de N1 VM’s ons al behoorlijke prestaties boden, trok de release van de C2 machines door Google al snel onze interesse. Mark reisde zelfs naar het kantoor van Google in Zürich voor een sneak peek van de C2 VM’s toen ze nog in hun “alpha testing” fase zaten.

Het was liefde op het eerste gezicht!

Mark liep weg van zijn eerste kennismaking met C2 met maar een gedachte:

“We moeten deze machines gebruiken voor alle klanten van Kinsta, ongeacht de kosten.”

Voor ons zijn de ongeëvenaarde single-thread prestaties de belangrijkste eigenschap van GCP’s compute-optimized C2 VM’s. Volgens Mark:

“De meeste WordPress gerelateerde workloads zijn single-threaded, dus we kunnen geen tientallen CPU’s gebruiken om berekeningen voor een enkele taak te parallelliseren.”

Daarom is het hebben van de best mogelijke single-thread prestaties extreem belangrijk voor het hosten van WordPress sites.

Na een aanzienlijke hoeveelheid benchmarks ontdekten we dat C2’s 3,8 GHz all-core aanhoudende turbo CPU’s “effectief de hoeveelheid werk verdubbelden die een enkele VM op elk moment aankon” in vergelijking met N1 VM’s met 2,2 GHz CPU’s. Na de benchmarktests hebben we Google Cloud onmiddellijk om meer informatie gevraagd over de beschikbaarheid van C2.

Beschikbare regio’s voor C2 instances

Begin 2020 zijn we klaar met de overgang van onze hele infrastructuur naar C2 VM’s in de ondersteunde regio’s (zie hieronder). Dit betekent dat of je nu in Noord-Amerika, Europa of Azië bent, er is een regio bij jou in de buurt die is uitgerust met C2:

 1. Changhua County, Taiwan (asia-east1)
 2. Hong Kong (asia-east2)
 3. Tokyo, Japan (asia-northeast1)
 4. Osaka, Japan (asia-northeast2)
 5. Seoul, South Korea (asia-northeast3)
 6. Mumbai, India (asia-south1)
 7. Delhi, India (asia-south2)
 8. Jakarta, Indonesia (asia-southeast2)
 9. Sydney, Australia (australia-southeast1)
 10. Melbourne, Australia (australia-southeast2)
 11. London, United Kingdom (europe-west2)
 12. Frankfurt, Germany (europe-west3)
 13. Zurich, Switzerland (europe-west6)
 14. Montréal, Canada (northamerica-northeast1)
 15. Toronto, Canada (northamerica-northeast2)
 16. São Paulo, Brazil (southamerica-east1)
 17. Columbus, Ohio, USA (us-east5)
 18. The Dalles, Oregon, USA (us-west1)
 19. Los Angeles, California, USA (us-west2)
 20. Salt Lake City, Utah, USA (us-west3)
 21. Las Vegas, Nevada, USA (us-west4)

Naarmate Google Cloud meer C2 VM’s beschikbaar maakt in andere regio’s, zullen we onze eigen infrastructuur blijven uitbreiden.

Dankzij het flexibele VM ontwerp van Google en onze geweldige engineering- en sysadmin-teams was de overgang van N1 naar C2 naadloos. De respons van klanten was fantastisch na de overstap op C2 en we zijn er zeker van dat de overstap naar de snelste servers van Google, ongeacht de kosten, de beste optie was voor onze klanten. In de woorden van Mark – “er is geen weg terug”!

De snelste hostingervaring bieden voor alle pakketten (vandaag en in de toekomst)

“Snelheid is iets waar we nooit op zullen inleveren, ongeacht de kosten.” – Mark Gavalda, CEO bij Kinsta

Als het om technologie gaat, ligt de toekomst wijd open. Kinsta is gepassioneerd over innovatie in de WordPress hostingruimte en we evalueren altijd de nieuwste technologieën vanuit het perspectief van het verbeteren van de klantervaring, tevredenheid en prestaties. In de woorden van Mark:

“Ons team werkt nauw samen met Google Cloud om ervoor te zorgen dat we nieuwe producten zo snel mogelijk kunnen testen, dus je kunt er zeker van zijn dat we de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van infrastructuur op de voet volgen.”

Over vijf jaar is het mogelijk dat C2 VM’s niet meer de snelste servers voor WordPress zijn. Als je site wordt gehost bij Kinsta, hoef je je daar geen zorgen over te maken, want wij zullen je site gratis migreren naar de nieuwste servers.

Samenvatting

Met zijn uitgebreide selectie virtuele machines, supersnelle netwerk en sysadmin-vriendelijke functies is Google Cloud Platform snel een populaire infrastructuurprovider aan het worden in de wereld van WordPress hosting. Hoewel Kinsta niet de enige host is die Google Cloud Platform gebruikt, zijn we wel de enige die C2 machines aanbiedt op alle pakketten.

Met Kinsta maakt het niet uit of je een Starter pakket hebt of een volledig custom pakket; je WordPress sites hebben toegang tot de snelste compute-optimized servers van GCP. Meer specifiek kun je vanaf de eerste dag optimaal profiteren van de C2 VM’s en het Premium Tier netwerk van Google Cloud.

Bekijk voor meer informatie onze C2 benchmarktests!

En wist je dat de snelheid van een site van invloed is op SEO? Als je goed wilt ranken, kies dan een host die je de snelste en veiligste technologieën biedt.

Terwijl we naar de toekomst kijken, zijn onze ogen gericht op innovatie en implementatie met als doel het bouwen van de beste en snelste WordPress hostingervaring ter wereld.

We hebben veel projecten en features in de pijplijn, dus zorg ervoor dat je je inschrijft voor onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van Kinsta en WordPress nieuws!

Brian Li

Brian has been a WordPress user for over 10 years, and enjoys sharing his knowledge with the community. In his free time, Brian enjoys playing the piano and exploring Tokyo with his camera. Connect with Brian on his website at brianli.com.