DreamHost-alternativ: Fordelene ved at vælge Kinsta

Hvis du leder efter et DreamHost-alternativ, har Kinsta dig dækket. Drevet udelukkende af Google Cloud Platform, er Kinstas hostingløsninger optimeret til hastighed og ydeevne og leveres med den nyeste sikkerhed. Fra et specialbygget dashboard til udviklervenlige værktøjer har Kinsta alt hvad du behøver for administreret WordPress-hosting!

Introduktion

Selvom DreamHost tilbyder WordPress-hosting, er det ikke dets specialitet. DreamHost er en generel webhost, der almindeligvis er kendt for delt hosting og VPS på dedikerede planer.

Ud over væsentligt færre datacentre mangler DreamHost de innovative teknologier og hastighedsoptimeret infrastruktur, som Kinsta-platformen drager fordel af. Derfor giver det mening, at vi ofte hører fra ulykkelige kunder, der er på udkig efter et bedre DreamHost-alternativ.

Mange af disse mennesker er interesserede i at vide, hvad der gør Kinsta unik. Vi er glade for at besvare dette spørgsmål her. Vi forklarer, hvad der gør Kinsta så stærk, og diskuterer de største fordele, vi har at tilbyde som din administrerede WordPress-host!

Hvordan Kinsta direkte sammenlignes med DreamHost

Før vi går i detaljer om Kinsta vs DreamHost, skal vi se på nogle af de vigtigste forskelle mellem de to hostingplatforme.

Til at begynde med er Kinsta den bedst bedømte WordPress-host på G2, verdens førende software til gennemgang og sammenligning af software:

#1 WordPress hostingudbyder fra G2

Users Love Us G2 award Small Business Leader G2 award Best Relationship G2 award Best Usability G2 award Easiest Admin G2 award

Nogle andre vigtige forskelle mellem Kinsta og DreamHost inkluderer:

  • Kinsta er ikke en generel webhost som DreamHost. Vi er specifikke for WordPress, og vores team består af erfarne ingeniører.
  • Kinsta har været den hurtigste WordPress-host i 5 år i træk (uafhængig benchmark).
  • Vi har 24 datacentre over hele kloden, mens DreamHost kun har 2, som begge er baseret i USA
  • Kinsta tilbyder premium 24/7 support til alle kunder, uanset din plan. DreamHost begrænser sin live chat support til åbningstider.
  • I modsætning til DreamHost inkluderer alle Kinstas planer et gratis Content Delivery Network (CDN) og gratis premium DNS.
  • Alle Kinsta-planer leveres med Google Cloud Firewall.
  • Kinsta arbejder med Google Clouds førende globale netværk.
  • Kinsta inkluderer gratis, menneskelig udførte webstedsmigrationer på alle vores planer. Med DreamHost skal du selv håndtere migrationen via et plugin eller betale 99 USD for en migrering tjeneste.
  • Alle planer hos Kinsta inkluderer overvågning af oppetid. DreamHost tilbyder kun uptime overvågningsfunktioner via Jetpack plugin.
  • Kinsta giver en gratis sikkerhedsgaranti på alle planer, mens DreamHost opkræver 199 USD for sin professionelle fjernelse af malware.
  • Kinsta udfører ugentlig automatisk MySQL-databaseoptimering på alle sider for at sikre bedre ydeevne. Databaseoptimering tilbydes kun som en premium service til DreamHost-planer.
  • Kinsta tilbyder fem typer sikkerhedskopier
  • I modsætning til DreamHost tilbyder Kinsta værktøjer til at øge ydeevnen yderligere, inklusive Redis og New Relic-tilføjelsesintegrationer til alle planer.
  • Kinsta tilbyder funktionen til at indlæse dit websted via reverse proxy
  • Kinsta tillader multisite-opsætninger på Pro-planen og derover. WordPress Multisite-support leveres ikke af DreamHost.
  • DreamHosts delte planer understøtter ikke HTTP/2-forbindelser. Alle Kinsta-planer leveres med HTTP / 2-understøttelse.
  • Kinsta leverer seks typer WordPress-sikkerhedskopier.
  • Vi leverer vores specialbyggede, WordPress-specifikke MyKinsta-dashboard.
  • Vi understøtter den nyeste, mest sikre og hurtigste PHP 7.4 på alle planer. Den seneste version tilgængelig på DreamHost er den forældede PHP 7.2.
  • Du får et gratis scenemiljø og SSH-adgang på alle planer.
  • Kinsta tilbyder en site-healing-funktion, og vi overvåger alle websteder 720 timer om dagen for oppetid.
  • DreamHost tillader usikre FTP-forbindelser. Vi understøtter kun krypterede og sikre SFTP- og SSH-forbindelser.
  • Kinsta har et af de mest populære og værdsatte affiliate programmer på markedet.

Kinsta er bygget til ydeevne og skalerbarhed

Når du har brug for en WordPress-host, der leverer enestående ydeevne, har Kinsta dig dækket. I modsætning til DreamHost falder Kinsta ikke ind i traditionelle hostingkategorier som delt, VPS og/eller dedikeret.

Kinstas unikke, fuldt administrerede platform tager en innovativ tilgang til hosting, der ikke ligner nogen anden løsning, du finder. Hele vores infrastruktur drives udelukkende af Google Cloud Platform, og vi bruger kun de nyeste og bedste teknologier til at levere enestående ydeevne, hastighed, sikkerhed og skalerbarhed.

Vi bruger LXD-administrerede hosts og LXC-software containere til hvert websted, der hostes på vores platform. Dette betyder, at hvert websted har sin egen isolerede container, der inkluderer alle de ressourcer, den har brug for, såsom MySQL, PHP, Linux og Nginx. Alle dine ressourcer er helt isolerede, så i modsætning til delt hosting er privatlivets fred aldrig et problem.

Ud over at holde dine websteder beskyttet er Kinsta host for dine MySQL-databaser på localhost i stedet for en overbelastet fjernserver. Resultatet er hurtigere indlæsningstider og hurtigere forespørgsler.

Uventede toppe, pludselige trafikbølger – du nævner det bare – vores servere kan klare det. Kinstas automatiske skaleringsinfrastruktur gør det let at opgradere eller nedgradere, når du har brug for det.

Kinsta bruger også compute optimized C2-maskiner, som gør det muligt for vores kunder at se betydelige boost i den gennemsnitlige svartid. Afhængigt af hvilken type websted du har, så kan Kinsta hjælpe dig med at se en hastighedsforbedring mellem 20 og 300% bare ved at flytte til vores platform!

Med hensyn til hastighed og ydeevne opdager mange kunder, at Kinsta overgår alle andre webhosts:

Elsker virkelig niveauet af erfaring og støtte, som Kinstas live chat ingeniører giver. 24×7-understøttelsen er en gamechanger til store websteder, især e-handel.

Nogle mennesker er tiltrukket af DreamHost på grund af dets nedsatte priser. Mens delte planer kan være billigere, mangler de dog funktionerne og værktøjerne til websteder med høj trafik. Selv DreamHosts administrerede hosting, kaldet DreamPress, er meget begrænset inden for nøgleområder som CDN, sikkerhedskopier og support.

MyKinsta: Et dashboard, der er bedre end konkurrencen

Hos Kinsta vil vi gøre alt, hvad vi kan, for at gøre administrationen af ​​dit websted enkelt og ligetil. Dette er grunden til, at vi specialbyggede MyKinsta, vores brugerportal specielt designet til WordPress-webadministration:

MyKinsta dashboardet.
MyKinsta dashboardet.

Lad os se på nogle af de vigtigste funktioner, der gør MyKinsta-dashboardet så nyttigt:

  • Premium Amazon Route 53 DNS inkluderet, så du kan administrere dine DNS-poster direkte i dashboardet.
  • CDN-integration med et enkelt klik.
  • Detaljeret indsigt og analyse, herunder båndbredde og gæstedata, data om ydeevneanalyse, CDN-brug og -indsigt og cache-HIT- og MISS-forhold.
  • Search and replace værktøj til udførelse af masseopdateringer.
  • Et-klik-funktion til at skifte PHP-versioner direkte fra dit dashboard samt muligheden for at genstarte PHP, når det er nødvendigt. DreamHost lader dig ikke skifte PHP-versioner fra dashboardet.
  • Administration af websteds omdirigering.
  • Mulighed for at rense webstedscache i dashboardet.
  • Et-klik-scene til oprettelse af websted.
  • Funktioner til at skubbe scene-websteder live og gendanne backups til staging. Med DreamHost kan du kun gendanne backupss til live-websteder.
  • Evne til at øge login sikkerhed ved at tilføje dine SSH nøgler til dashboardet.
  • IP Deny-værktøj til nem blokering af IP-adresser.
  • Ny Relic-integration, som ikke understøttes af DreamHost-delte planer.
  • WordPress-fejlfindingsværktøj.
  • Et klik Lad os kryptere funktionen til gratis SSL-certifikater samt muligheden for at importere dine egne.
  • Flersproget dashboard, der findes på 10 sprog: engelsk, italiensk, spansk, fransk, japansk, svensk, tysk, portugisisk, dansk og hollandsk.

Det er dog ikke nødvendigt at tage vores ord for det. Vi er så stolte af vores dashboard, at vi opfordrer dig til at prøve det selv. Opret blot en gratis konto, og tjek derefter grænsefladen og det robuste udvalg af værktøjer for at se på førstehånd, hvad der gør MyKinsta-dashboardet så unikt! 

Mange af MyKinstas funktioner skyldes direkte fra vores kunders feedback. Vi lytter altid til anmodninger og inkorporerer feedback. Hvis der er en måde at forbedre vores dashboard og gøre alles liv mere produktivt, kan du stole på, at vi følger det.

Optimeret til WooCommerce og Easy Digital Download

Hos Kinsta er vi fortrolige med de unikke udfordringer, der følger med administration af e-handelswebsteder. Derfor optimerede vi vores platform, så du aldrig behøver at bekymre dig om hastigheden og ydeevnen i din WooCommerce eller Easy Digital Downloads-butik.

Vi bruger en række forskellige metoder til at sikre lynhurtig ydeevne for dine onlinebutikker, herunder:

Med online butiksfacader er hastighed en kritisk prioritet. Når du bruger Kinsta som din administrerede WordPress-host, er dette aldrig et problem, fordi vi kører på det hurtigste netværk derude.

Faktisk frigiver Review Signal en årlig gennemgang af præstationstest på nogle af de mest populære webhosts. I fem på hinanden følgende år har Kinsta opnået “top tier” -præstation!

I den seneste runde af benchmark-anmeldelser blev DreamHosts DreamPress Pro-plan ( 80 USD pr. måned) også testet. Så vi sammenligner det nedenfor med Kinsta-forretningsplanen (60 USD pr. måned).

Web Performance Benchmarks (Pro-planer)

Til test af webpræstationer oprettede Review Signal identiske WordPress-dummy-websteder med de samme plugins installeret (undtagen de nødvendige værktøjer til hver udbyders specifikke cachemekanismer).

WebPageTest.org blev brugt til at måle i sekunder den samlede ladetid på 11 forskellige geografiske placeringer. Lad os se på resultaterne:

KinstaDreamHost
Dulles0.5520.432
Denver1.0191.164
Los Angeles0.7890.895
London0.9830.788
Frankfurt1.0490.891
Mauritius2.2572.84
Singapore1.6962.073
Mumbai2.0342.379
Tokyo1.2281.648
Sydney1.6322.38
São Paulo1.3341.099

Som du kan se, slog Kinsta DreamHost i 7 ud af de 11 tests.

Til uptime-overvågningstesten blev to tjenester brugt: UptimeRobot og StatusCake. På begge havde Kinsta en perfekt oppetid, mens DreamHost’s faldt til under 100%:

KinstaDreamHost
Uptime Robot100%99.86%
StatusCake100%99.79%

Nu til Load Impact-testen, som blev brugt til at bestemme, om hvert sted cachede fra forsiden og vurdere cachesystemets ydeevne:

KinstaDreamHost
Anmodninger 602,521561,713
Fejl00
Data overført (GB)33.4931.35
Peak gennemsnitlig load tid (sekunder)6081,110
Peak gennemsnitlig båndbredde (Mbps)571486
Peak gennemsnitlig anmodning/sek1,2201,040

Selv med flere overførte anmodninger og data overgik Kinsta stadig DreamHost, når det gjaldt den gennemsnitlige indlæsningstid.

Load Storm-testene blev brugt til at simulere rigtige brugere, der besøgte webstedet:

KinstaDreamHost
Totale anmodninger538,858519,329
Total fejl105338
Peak RPS408.67566.62
Gennemsnitlig RPS297.70288.52
Peak responstid (ms)2,37215,180
Gennemsnitlig responstid (ms)440689

Ikke kun havde Kinsta signifikant færre fejl end DreamHost, men vi havde også en hurtigere svartid. Da testen blev opskaleret, viste DreamHost øgede svartider og fejlprocent.

Code Review Tools

Kinsta er udviklervenlig

Hos Kinsta er mange af vores teammedlemmer udviklere. Derfor er alt, hvad vi opretter, fra vores brugerdefinerede dashboard til vores produkter og værktøjer, bygget med udviklere i tankerne.

Vi tilbyder funktioner og tilgængelighed, der hjælper med at forbedre din arbejdsgangseffektivitet. Med Kinsta som din administrerede WordPress-host har du adgang til en række funktioner og værktøjer, som du ikke nødvendigvis ville få med DreamHost, herunder:

Alle planer hos Kinsta inkluderer overvågning af oppetid. På den anden side tilbyder DreamHost kun overvågningsfunktioner for oppetid via Jetpack-pluginet.

Oversigt over funktionssammenligning

Lad os på dette tidspunkt tage et øjeblik til at gennemgå nogle af de vigtigste forskelle mellem Kinsta og DreamHost:

KinstaDreamHost
PrisPlaner starter ved 30 USD pr. månedPlaner starter ved 19.95 USD pr. måned
Penge tilbage garanti30 dage på alle planer97 dage på delte planer, 30 dage for DreamPress planer
Plan Tiers10 (inkluderer ikke custom)13
Premium 24×7 SupportAlle planerLive chat kun tilgængelig i åbningstid
Core Infrastructure (GCP)Samme på alle planerVariere pr. plan
SSH adgangAlle planerVariere pr. plan
Globale datacentre24 lokationer2 lokationer
Forskellige lokationer for hvert af dine sitesX
Kontinent lokationer51
NetværkLav latens og redundant premium Google Platform-netværk på alle planerBegrænsede udbydere
Båndbredde grænserIngen grænser (med AUP)Umåleret (inden for AUP)
Container teknologi100% resource isolation på alle planerIkke oplyst
Gratis migrationerAlle planer149.99 USD for op til 5 websites
WooCommerce optimeret  infrastrukturX
Ugentlig automatisk MySQL-databaseoptimering19.99 USD
ScenemiljøAlle planerVariere pr. plan
PHP versionerPHP 7.3, 7.4PHP 5.4-5.6, 7, 7.1, 7.2
Skift PHP EngineEt-klik skift i dashboardIkke tilgængeligt i kontrolpanel
Gratis CDN34 (Alle regioner)Plus and Pro planer
Gratis premium DNSAmazon R53X
Gratis SSL CertificateAlle planerAlle planer
Gratis hack-fixAlle planerX
Overvågning af oppetidAlle planerManageWP premium add-on, gratis til Pro-planer (ikke over hele verden)
ResourcegrænserKun begrænset af PHP arbejdereVariere pr. plan
Multisite supportPro planer eller højereX
Yderligere backups + add-on af frekvensX
Detaljeret effektivitetsanalyseX
GeoIPIkke oplyst
Reverse proxy supportVariere pr. plan
Redis Add-onKun dedikeret
Elasticsearch Add-onPlus and Pro planer
New Relic APM SupportX
Flersprogs-
dashboard
Engelsk, spansk, tysk, hollandsk, portugisisk, italiensk, fransk, svensk, dansk, JapanskX

Hos Kinsta tillader vi kun direkte WordPress-adgang fra krypteret Secure File Transfer Protocol (SFTP) og SSH-forbindelser. Mens DreamHost tilbyder disse muligheder, tillader det også usikrede FTP-forbindelser.

Gratis migrationer

Kinstas team af dygtige eksperter håndterer hele migreringsprocessen for dig, så du behøver ikke bekymre dig om at finde ud af kompleks teknologi eller risikere at miste kritiske data.

Kinsta tilbyder ubegrænset gratis migreringer fra DreamHost! For at komme i gang er det eneste, du har brug for, at udfylde vores formular til anmodning om migrering af websted. Derfra kontakter vi med det samme for at planlægge en migreringstid baseret på minimering af nedetid og forstyrrelser. Du kan nemt spore migrationsstatus via dit MyKinsta-dashboard.

Deres supportteam er generelt meget nyttigt og har gravet ind med mig for at løse obskure problemer. I alt administrerer jeg omkring 70 websteder på tværs af flere konti med forskellige kontotyper, og jeg kan sige, at jeg får det samme svar, når jeg stiller et spørgsmål til en 2-site plan, som jeg gør, når jeg stiller et lignende spørgsmål fra en 40-site plan.

Teknisk set er migrationer også en gratis funktion tilgængelig for DreamHost-brugere. Funktionen har dog nogle forbehold. For eksempel gælder det kun, hvis du flytter til en ny DreamPress-plan, og du selv skal administrere migrationen ved hjælp af et brugerdefineret migreringsplugin. Hvis du flytter fra en anden webhost eller ønsker, at DreamHost-teamet skal udføre migrationen, koster det 99 USD.

Med andre ord sparer Kinsta dig både tid og penge. Vi forventer ikke, at du beskæftiger dig med ineffektive migrerings-plugins. I stedet migrerer vores WordPress-eksperter dit websted (er) gratis for dig.

Ekspert support

Hos Kinsta kommer vores kunder altid først. Vores team af ingeniører og WordPress-eksperter er tilgængelige 24/7, uanset din plan. Uanset om du er en lille blog eller et Fortune 500-firma, behandler vores supportteam dig som en topprioritet.

Med Kinsta får du ikke kun kyndig support, men du får det også hurtigt.

Vores gennemsnitlige indledende svartid på billetten er under to minutter!

Vores kundesupport-ratings kan støtte os på dette. I løbet af de sidste to år har mere end 97% af vores kunder forladt en tilfreds eller tilfreds chat-session:

Kinsta's WordPress hosting understøtter samtalebedømmelser.
Kinsta’s WordPress hosting understøtter samtalebedømmelser.

Kinsta tilbyder også flersproget support, herunder en vidensbase med ressourcer, der er tilgængelige på 10 sprog.

Vi har prøvet alle de store administrerede WordPress-tjenester i løbet af de sidste 10 år, og Kinsta’s supportsystem er det bedste, vi nogensinde har set, hnads down. De fleste hosts tillader kun, at du arkiverer billetter, nogle giver dig mulighed for at chatte live, sjældent tilbyder nogen telefonstøtte (men der er ingen mening i telefonstøtte) … men der er ikke en anden administreret WordPresshost derude, der tilbyder niveau 1-ingeniør support som standard. Normalt vil der gå lang tid, da de eskalerer dit problem op på listen over tekniske senioriteter. Med Kinsta får du den faktiske ingeniør, der skal løse dit problem 100% af tiden. Simpelthen uovervindelig og uhørt.

For at gøre kundesupport så hurtig og praktisk som muligt bruger vi Intercom-kundemeddelelsesplatformen. Al kommunikation er logget, så du behøver aldrig at gentage dig selv mellem supportagenter.

DreamHost har billet- og e-mail-support til alle planer. Selvom det tilbyder live chat-support, er det kun tilgængeligt i åbningstiden (Pacific Time) og kun på engelsk og spansk.

Sikker og pålidelig

Kinsta tilbyder avanceret sikkerhed, så du behøver aldrig at bekymre dig om privatlivets fred eller beskyttelse. Vores infrastruktur bruger Google Cloud Platform, som giver vores brugere mulighed for at høste fordelene ved en robust sikkerhedsmodel, der beskytter Gmail og Google Search.

Vi tager både aktive og passive foranstaltninger for at beskytte dine websteder og stoppe ondsindede hensigter. Ud over at sætte software-baserede begrænsninger på plads, overvåger vores sikre platform dit websted hvert andet minut for oppetid.

Kinsta kan registrere DDoS-angreb, når de sker, og forhindre ondsindet kode i at infiltrere vores netværk. Vores sikkerhedsfunktioner inkluderer:

Hvis vi advares om en sårbarhed på dit websted, underretter Kinsta dig straks og holder dig opdateret om de næste trin. Vi handler hurtigt og effektivt og sørger for, at du er informeret gennem hele processen.

Vi inkluderer også en sikkerhedsgaranti på alle vores planer. DreamHost tilbyder kun en betalt løsning til fjernelse af malware til 199 USD.

Kinsta har en global tilstedeværelse

Kinsta har 24 datacentre (og tæller) over hele kloden med tilstedeværelse på fem kontinenter. Uanset din plan giver vi dig mulighed for at vælge et andet datacenter for hvert af dine websteder uden ekstra gebyrer.

Vores massive globale fodaftryk gør det nemt at vælge et datacenter, der giver dit websted den bedst mulige ydeevne. Kinsta placeringer inkluderer:

  • Council Bluffs, Iowa, USA
  • London, UK
  • Sydney, Australien
  • St. Ghislain, Belgien
  • Changhua County, Taiwan
  • Mumbai, Indien
  • The Dalles, Oregon, USA
  • Ashburn, Virginia, USA
  • Moncks Corner, South Carolina, USA
  • São Paulo, Brasilien
  • Seoul, Sydkorea.
  • Salt Lake City, USA.
  • Frankfurt, Tyskland
  • Jurong West, Singapore
  • Tokyo, Japan
  • Montréal, Canada
  • Eemshaven, Holland
  • Hamina, Finland
  • Los Angeles, Californien, USA
  • Hong Kong
  • Zürich, Schweiz
  • Osaka, Japan
  • Las Vegas, USA

DreamHost-datacentre er begrænset til USA. Faktisk er der kun to datacenterplaceringer, et i Virginia og et i Oregon.

Turboladning af din content delivery med Kinsta CDN

Her på Kinsta er vi virkelig interesserede i ydeevnen på dit websted. Derfor har vi ud over den gratis båndbredde, vi inkluderer med alle vores planer, indgået et samarbejde med KeyCDN, et premium HTTP/2 og IPv6-aktiveret Content Delivery Network (CDN).

Dit indhold leveres og caches fra vores CDN’s 34 POP’er rundt om i verden og udnytter en content delivery arkitektur, der er bygget til lav latenstid og høj kapacitet. Vores placeringer spænder over alle større regioner, inklusive Amerika, Europa, Asien, Australien, Sydamerika og Afrika!

DreamHost inkluderer den gratis, grundlæggende Cloudflare-plan, som du kan aktivere fra kontrolpanelet. For at bruge de avancerede funktioner skal du dog købe en Cloudflare Plus- eller Pro-plan. DreamHosts delte planer understøtter heller ikke HTTP/2-forbindelser.

Bedste affiliate program i branchen

Kinstas konstante drev til at udvikle sig og forbedre har hjulpet os med at blive en af ​​de hurtigst voksende administrerede WordPress-hosts. Vores glade kunder hjælper med at sprede budskabet om vores produkter og tjenester, og derfor er vi stolte af at tilbyde ægte fortjeneste-deling gennem vores Affiliate program.

Blandt de højest betalte tilknyttede programmer i hostingbranchen giver Kinsta-affiliateprogram os mulighed for at samarbejde med vores kunder, så du kan dele i vores indtjening. Uanset om du er en blogger eller et bureau, er dette en stor givende mulighed.

For hver tilmelding, du henviser til Kinsta, kan du tjene mellem 50 USD og 500 USD (afhængigt af planen). Derudover modtager du en 10% månedlig tilbagevendende provision i de henviste kunders levetid. Kinsta-kunder har en imponerende lav 4% churn rate, så det er tilstrækkeligt at sige, at vores affiliate program er en effektiv måde at tjene en passiv indkomst på.

Derudover vil vi forhindre dig i at skulle håndtere komplicerede tredjepartsplatforme. Derfor oprettede vi vores eget unikke WordPress-hosting-affiliate dashboard.

DreamHost tilbyder et affiliate program. Indtjeningspotentialet er dog ikke på samme niveau. Afhængigt af planen kan brugerne tjene alt mellem 15 USD og 200 USD per henvisning (hvilket er mindre end halvdelen af ​​det, vi tilbyder).

Tilslut dig andre, og skift til Konsta

Hos Kinsta brænder vi for at give vores kunder adgang til den hurtigste, nyeste teknologi. Vi udvikler os konstant og innoverer for at overgå vores kunders forventninger.

For bevis er det bare at tjekke vores mange funktionsopdateringer! Vi frigiver nye funktioner, integrationer og værktøjer med frekvens og hastighed, der er uovertruffen af andre i hostingbranchen.

Vi er stolte af vores platform, og er sikre på, at du også vil være det. Derfor tilbyder vi altid en 30-dages pengene-tilbage-garanti og ingen langsigtede kontrakter.

Hvis du er klar til at flytte væk fra DreamHost og skifte til en ny hostingudbyder, kan du prøve Kinsta uden risiko i 30 dage!