Cloudways Alternativ: Fordelene ved at vælge Kinsta

Hvis du leder efter et Cloudways-alternativ til WordPress-hosting, er du kommet til det rigtige sted! Drevet udelukkende af Google Cloud Platform, tilbyder Kinsta en hurtig, sikker og innovativ løsning til administreret WordPress-hosting. Vores hastighedsoptimerede platform er ikke som noget andet, du støder på.

Introduktion

Cloudways er målrettet mod erfarne udviklere, der ikke har noget imod at fungere som sysadmin. Men når det kommer til administreret WordPress-hosting, tilbyder den ikke den support, premium-funktioner eller priser, som Kinsta gør.

Cloudways er hovedsageligt en server-reseller. Selvom det tilbyder administreret WordPress-hosting som en tjeneste, er det ikke det, denne udbyder har specialiseret sig i. Hos Kinsta hører vi hver dag fra frustrerede kunder, der søger et Cloudways-alternativ, der ønsker at høre, hvad der gør Kinsta unikt.

Det er det, vi vil dække her. Vi forklarer, hvad der adskiller Kinsta fra andre udbydere såsom Cloudways, og udforsker de mange fordele ved at bruge os som din administrerede WordPress-host.

Hvordan Kinsta direkte kan sammenlignes med Cloudways Hosting

Før vi går dybt ned i detaljerne i Kinsta vs Cloudways, vil vi først give en oversigt over nogle af de vigtigste forskelle.

Kinsta er den første host, der udelukkende drives af Google Cloud Platform (GCP). Vi udnytter Googles førsteklasses netværk for at maksimere hastigheden, sikkerheden og ydeevnen for hvert websted, der hostes på vores platform.

Vi er også den bedst bedømte WordPress-host på G2, verdens førende software til gennemgang og sammenligning af software:

#1 WordPress hostingudbyder fra G2

Users Love Us G2 award Small Business Leader G2 award Best Relationship G2 award Best Usability G2 award Easiest Admin G2 award

Nogle yderligere forskelle mellem Kinsta vs Cloudways inkluderer:

  • Kinsta er en førende administreret WordPress-hostingudbyder, der tilbyder alt-i-en-løsninger til administration af dit websted. Cloudways er en cloudhosting- og server reseller platform, der ikke er specifik for WordPress.
  • Kinsta bruger Google Clouds førende globale lagernetværk og Googles nyeste generation Compute Optimized VM’er (C2) – disse er de dyreste og hurtigste maskiner. Begge er tilgængelige for alle kunder, der starter ved 30 USD pr. måned.
  • Kinsta overvåger proaktivt hvert websted hvert andet minut (720 gange om dagen) og sørger for, at det er i gang. Cloudways inkluderer ikke noget overvågningssystem i sine planer og gør det kun tilgængeligt som en betalt tilføjelse.
  • Kinsta tilbyder 24/7 premium support på alle planer. Vores supportteam består af WordPress-eksperter og Linux-ingeniører, der er kyndige og hurtige til at svare. Cloudways premium support er kun tilgængelig som en betalt tilføjelse, der starter ved 100 USD pr. måned.
  • Udover indfødt engelsk tilbyder vi flersproget support inklusive en vidensbase med ressourcer tilgængelig på 10 sprog.
  • Kinsta leverer gratis, ekspert og menneskelig udførte migrationer med alle vores planer. Cloudways tilbyder ikke migrationsservice til eksperthjælp, kun et dedikeret “gør det selv” plugin.
  • Mens Cloudways tilbyder noget caching gennem et dedikeret caching-plugin, har Kinsta et unikt system, der cachelagrer sider på serverniveau. Dette giver meget bedre resultater end noget andet plugin.
  • Cloudways ‘båndbredde-tilladelse på Google Cloud-opsætninger er 2 GB, hvilket kun er nok til et par hundrede besøg om måneden. Alle dataoverførsler over denne grænse vil blive opkrævet som overskydende.
  • Kinsta-planer inkluderer alt hvad du behøver for at maksimere webstedets ydeevne og sikkerhed, inklusive en premium DNS, overvågning af oppetid og firewalls. Med Cloudways er mange af de sikkerheds- og supportfunktioner, du forventer af en administreret WordPress-host, kun tilgængelige mod ekstra gebyrer.
  • Kinsta har 24 datacentre over hele kloden, og bruger i modsætning til Cloudways servere, der er optimeret til WordPress.
  • Kinsta inkluderer et gratis Content Delivery Network (CDN) på alle planer. Cloudways tilbyder sin CloudwaysCDN som en betalt tilføjelse.
  • Kinsta tilbyder enkle hostingplaner og pakker til overkommelige priser. Cloudways ‘pay-as-you-go-prisplaner kan være komplekse og forvirrende med mange skjulte gebyrer og premium-tilføjelser.
  • Kinsta har en 30-dages pengene-tilbage-garanti, mens Cloudways kun tilbyder en tre-dages gratis prøveperiode.
  • Cloudways understøtter kun PHP 7.3 som den højeste version. Alle Kinsta-planer har PHP 7.4 support.
  • Kinsta tilbyder en 100% hack-fix garanti.

Kinsta er bygget til ydeevne og skalerbarhed

Kinstas unikke, kraftfulde infrastruktur blev skræddersyet til at levere enestående ydelse, hastighed, support og skalerbarhed. Vores løsning passer ikke ind i nogen af ​​kategorierne af traditionel hosting, såsom delt, VPS eller dedikerede planer.

Fra kun 30 USD pr. måned bruger Kinsta-planer Compute Optimized C2 Google Cloud-maskiner, LXD-styrede værter og orkestrerede LXC-softwarecontainere til hvert websted. Hvert WordPress-websted har sin egen isolerede container, som har alle de nødvendige software-ressourcer til at køre det, inklusive Linux, Nginx, PHP og MySQL.

Vi har over 30 forskellige softwarepakker og PHP-udvidelser samt skræddersyede Linux-pakker og Nginx-regelsæt, som hjælper med at maksimere ydeevnen på dit WordPress-websted. Vores infrastruktur for automatisk skalering gør det også let for dig at opgradere eller nedgradere med lethed.

Ved første øjekast kan indgangs-omkostningerne ved Cloudways-styrede WordPress-hostingplaner virke som en fordel. De kan dog også være vildledende. Det er vanskeligt at beregne dine samlede månedlige omkostninger, fordi der er meget forskel afhængigt af din maskine og brug.

For eksempel kommer Cloudways Google Cloud-maskiner til administrerede WordPress-hostingplaner kun med 2 GB båndbredde. Dette betyder, at du muligvis betaler så meget som 226 USD eller endda 722 USD pr. måned, men alligevel stadig skal betale for båndbreddestørrelse. Derefter er der ekstraomkostningerne til premium support, backup-lagerplads osv.

Også, hvis du vælger en Cloudways GCP-server, vil du ikke blive betjent af Googles førsteklasses globale netværk. På den anden side drager alle Kinsta-klienter fordel af GCP premium-niveauet. Bare det at skifte til Kinsta kan hjælpe dig med at se betydelige forbedringer af reaktionstid, fordi vores servere er finjusteret til WordPress-websteder.

For eksempel havde vi tidligere en klient, der flyttede fra en Cloudways AWS-server til Kinsta på grund af præstationsproblemer. De følgende skærmbilleder fremhæver nogle af de største forskelle efter DNS-udbredelsen. Der blev ikke foretaget nogen yderligere optimering på dette websted, og de viste resultater blev opnået bare ved at flytte det til vores WordPress-optimerede servere: webstedet er nu dobbelt så hurtigt som det var på Cloudways!

Som du kan se, var der et betydeligt fald i indlæsningstider for amerikanske placeringer:

Load time chart after moving from Cloudways to Kinsta.
Indlæs tidstabel efter flytning fra Cloudways til Kinsta.

Lad os se nærmere på disse resultater. I Portland, OR, gik belastningstiden efter flytning fra Cloudways til Kinsta fra ca. 400 ms til 139 ms:

Load time in Portland, OR after moving from Cloudways to Kinsta.
Indlæs tid i Portland, OR efter flytning fra Cloudways til Kinsta.

Derudover var der imponerende forbedringer af indlæsningstiden to steder i Californien. I Fremont, CA, faldt belastningstiden ned til 58 ms:

Load time in Fremont, CA after moving from Cloudways to Kinsta.
Indlæs tid i Fremont, Californien efter flytning fra Cloudways til Kinsta.

I San Francisco, CA, faldt indlæsningstiden yderligere til 33 ms:

Loading time in San Francisco after switching to Kinsta from Cloudways.
Indlæsningstid i San Francisco efter skift til Kinsta fra Cloudways.

Det var heller ikke kun amerikanske placeringer, der viste bemærkelsesværdige forbedringer. I Dublin, Irland, var der en kraftig nedgang i belastningstid, faldende fra ca. 700 ms til 90 ms:

Site load time in Dublin, IE after switching to Kinsta from Cloudways.
Webstedsindlæsningstid i Dublin, IE efter skift til Kinsta fra Cloudways.

Tilsvarende var indlæsningstiden i Frankfurt, Tyskland, endnu hurtigere ved 65 ms:

Loading times in Germany after switching to Kinsta hosting from Cloudways.
Indlæsningstider i Tyskland efter skift til Kinsta-hosting fra Cloudways.
Ressourcer indlæsningstid diagram efter flytning fra Cloudways til Kinsta.

Endelig var der en dramatisk forskel i netværkstider:

Network timings from Cloudways to Kinsta.
Netværkstider fra Cloudways til Kinsta.

Omvendt havde vi også et sted at flytte fra Kinsta til Cloudways, hvilket medførte en forøgelse af belastningstiden. Et par uger senere vendte denne kunde tilbage til Kinsta, da de ikke var tilfredse med deres websteds ydeevne på Cloudways:

Load time increase after switching from Kinsta to Cloudways.
Forøgelse af belastningstid efter skift fra Kinsta til Cloudways.

Som du kan se, øgede blot skift fra Kinsta-hosting til Cloudways dette websteds indlæsningstider i Washington D.C.-placeringen fra ca. 680 ms til 1,30 sekunder:

A slower site load time after moving from Kinsta to Cloudways.
En langsommere indlæsningstid på stedet efter flytning fra Kinsta til Cloudways.

En anden fordel ved at bruge Kinsta er vores unikke caching-system, der hjælper med at optimere hastighed og ydeevne. Kinsta eliminerer behovet for eventuelle caching-plugins, såsom Breeze-cache-plugin, der kræves af Cloudway.

Vi cacher alt på serverniveau, hvilket er meget hurtigere end at gøre det på et PHP-niveau med plugins. Vi tilbyder også forskellige typer cachelagring-systemer for at reducere serverbelastning og fremskynde responstider, herunder Bytecode, Query-cache, Side, CDN-cache og Object-cache.

MyKinsta: Et dashboard, der er bedre end konkurrencen

Kinsta gør administration af dit WordPress-sted så enkelt som muligt. Vi skræddersyede vores egen brugerportal, MyKinsta-dashboardet, specifikt til administration af WordPress-websites:

MyKinsta is Kinsta's fully custom dashboard for managing WordPress sites.
MyKinsta dashboardet.

Cloudways bruger også sin egen admin-grænseflade. Det er dog ikke WordPress-specifikt. Lad os se på nogle af de kraftfulde funktioner, der gør vores MyKinsta-dashboard så gavnligt, hvoraf nogle ikke er inkluderet i Cloudways-planer:

  • Et-klik-scenemiljøer og en mulighed for at gendanne backups til produktion eller scene. Cloudways tilbyder også et-klik-scenemiljøer, men gebyrerne varierer afhængigt af din diskplads.
  • Hurtig phpMyAdmin-adgang.
  • Premium Amazon Route 53 DNS til at administrere dine DNS-poster direkte i dashboardet. Cloudways tilbyder ikke et premium-DNS.
  • Detaljeret analyse og indsigt såsom båndbredde og besøgsdata, CDN-brug og indsigt, data om ydeevneanalyse og cache-HIT og MISS-forhold.
  • Gratis CDN-opsætning med et enkelt klik. Med Cloudways skal du betale for at implementere og bruge CloudwaysCDN-tilføjelsen.
  • Et WordPress-fejlfindingsværktøj.
  • Et søgnings- og udskiftningsværktøj til nemt at udføre bulkopdateringer.
  • Skift med et enkelt klik på PHP-version samt muligheden for at genstarte PHP, når det er nødvendigt.
  • Et dashboard-værktøj til at rense stedets cache.
  • Gratis et-klik Let’s Encrypt SSL-certifikater og muligheden for at importere dine egne.
  • Enkel password-beskyttelse til dit miljø med mulighed for at tilføje dine SSH-nøgler til dashboard for at styrke sikkerheden.
  • Flersproget dashboard, der er tilgængeligt på 10 sprog: engelsk, italiensk, spansk, fransk, tysk, portugisisk, japansk, svensk, dansk og hollandsk.

Hvorfor bare tage vores ord for det, når du kan prøve dette dashboard selv med vores MyKinsta demo? Du skal blot registrere dig for en gratis konto og derefter udforske den brugervenlige grænseflade og værktøjerne for selv at se, hvad der gør MyKinsta ulig noget andet!

Hos Kinsta værdsætter vi vores kunders feedback og stræber altid efter at blive bedre. Dette er grunden til, at vi jævnligt søger muligheder for at forbedre os og inkorporerer de anmodninger og feedback, vi får fra klienter, i vores tilbud. Hvis der er en chance for, at noget kan gøre dit websted eller din hostingoplevelse endnu bedre, er vi alle ører!

Optimeret til WooCommerce og Easy Digital Download

Hos Kinsta forstår vi, at hastighed er en kritisk prioritet, når det kommer til onlinebutikker. Vi kender også de unikke udfordringer, der er forbundet med administration af e-handels websteder. Dette er grunden til, at vi optimerede vores platform til WooCommerce og Easy Digital Downloads.

Vi bruger en række forskellige metoder til at levere lynhurtig ydelse og hastighed til dine onlinebutikker. Vi gør dette ved at:

Hvert år udfører Review Signal en årlig præstationsafprøvning på nogle af de mest populære hosts. I fem år i streg, har Kinsta opnået “top tier” performance!

I den seneste runde af benchmark-gennemgange blev Cloudways ‘Pro-plan (80 USD pr. måned) testet. Vi sammenligner det nedenfor med vores Kinsta-forretningsplan (60 USD pr.måned).

Web Performance Benchmarks (Pro-planer)

For at gennemføre benchmarktest på webpræstationen oprettede Review Signal identiske WordPress-dummy-websteder med de samme plugins installeret (med undtagelse af de nødvendige værktøjer til hver udbyders specifikke cache-mekanismer).

WebPageTest.org blev brugt til at måle den samlede indlæsningstid (i sekunder) på 11 forskellige geografiske placeringer rundt om i verden. Lad os se på resultaterne:

KinstaCloudways
Dulles0.5220.693
Denver1.0191.035
Los Angeles0.7890.783
London0.9831.095
Frankfurt1.0491.282
Mauritius2.2572.542
Singapore1.6961.388
Mumbai2.0341.899
Tokyo1.2281.121
Sydney1.6321.492
São Paulo1.3341.477

Som du kan se, slog Kinsta Cloudways ud i seks af disse tests.

To tjenester blev brugt til at udføre oppetidstest: UptimeRobot og StatusCake. Begge udbydere havde en perfekt oppetid:

KinstaCloudways
Uptime Robot100%100%
StatusCake100%100%

Dernæst er Load Impact-testen, som blev brugt til at vurdere cachesystemets ydeevne på hvert sted:

KinstaCloudways
Anmodninger602,521513,214
Fejl00
Data overført (GB)33.4928.70
Peak gennemsnitlig load tid (sekunder)6081,210
Peak gennemsnitlig båndbredde (Mbps)571413
Peak gennemsnitlig anmodninger/sek1,220903

Selv med flere overførte anmodninger og data overgik Kinsta stadig Cloudways, når det gjaldt den gennemsnitlige indlæsningstid.

Load Storm-testene blev brugt til at simulere rigtige brugere, der besøgte hvert websted:

KinstaCloudways
Totale anmodninger538,858475,370
Total fejl1050
Peak RPS408.67394.27
Gennemsnitlig RPS297.70264.09
Peak responstid (ms)2,3728,848
Gennemsnitlig responstid (ms)440786

Selvom Cloudways ikke viste nogen fejl, oplevede det øgede svartider, efterhånden som testen blev skaleret. Med flere anmodninger viste Kinsta stadig næsten halvdelen af den gennemsnitlige svartid, som Cloudways gjorde.

Code Review Tools

Kinsta er udviklervenlig

Hos Kinsta er mange af vores teammedlemmer udviklere og ingeniører. Derfor byggede vi vores platform og værktøjer med udviklere i tankerne.

Som din administrerede WordPress-host giver vi dig en overflod af udviklervenlige værktøjer og funktioner, der hjælper med at strømline din workflow effektivitet og produktivitet.

Nogle af de udviklervenlige funktioner, du har adgang til på Kinsta, inkluderer:

I den algoritmecentriske verden, vi lever i, er hastighed vigtig. Efter et antal før / efter test mellem Kinsta og andre hosts producerede Kinsta de hurtigste sideindlæsningstider. Og ikke kun med et par procentpoint, uden at røre ved noget, øgede den gennemsnitlige WordPress-side sidehastigheden med 53%.

Oversigt over funktionssammenligning

På dette tidspunkt vil vi tage et øjeblik på at se på nogle af de største forskelle mellem Kinsta vs Cloudways:

KinstaCloudways
PrisPlaner starter ved 30 USD pr. månedPlaner starter ved 10 USD pr. måned
Penge-tilbage garanti30 dage på alle planerX
Plan niveauer10 (custom ikke inkluderet)7-11 (afhængigt af cloududbyder og baseret på CPU / lagerbehov)
Premium 24×7 supportAlle planerAlle planer
Core infrastrukturSamme på alle planer (GCP)Varierer efter plan (Digital Ocean, Vultr, Linode, AWS, Google Cloud Platform)
SSH adgangAlle planerAlle planer
Globale datacentre24 lokationer65 (Variere pr. plan)
BåndbreddegrænserIngen grænser (inden for AUP)2 GB
Containerteknologi100% ressourceisolering på alle planerVarierer pr plan
Gratis migrationerAlle planerNej (Manuelt via plugin)
ScenemiljøAlle planerAlle planer
Backup og gendannelse med et enkelt klikAlle planerAlle planer (gebyrer varierer)
PHP versionerPHP 7.3, 7.4PHP 7.0, 7.1, 7.2 & 7.3
Skift PHP engineEt-klik-skift i dashboard
Gratis CDN34 (All regions)Premium add-on
Gratis premium DNSAmazon R53X
Gratis SSL certificateAlle planerAlle planer
Oppetids overvågningAlle planerPremium add-on
RescourcegrænserKun begrænset af PHP-arbejdereVarierer pr. plan
Multisite supportPro planer og højer
GeoIP
Reverse Proxy SupportIkke oplyst
Redis add-on
Elasticsearch add-on
New Relic APM support
Flersproget dashboardEngelsk, spansk, tysk, hollandsk, portugisisk, italiensk, fransk, svensk, dansk, JapanNot specified

Kinsta er sikkert og pålidelig

Hos Kinsta ved vi, hvor vigtigt det er at sikre dit websted og servere. Dette er grunden til, at vi tager både aktive og passive foranstaltninger for at beskytte ikke kun din server, men også dit WordPress-websted for at beskytte den mod ondsindede ubudne gæster.

Vores sikkerhedsfunktioner inkluderer:

Kinsta leverer premium oppetid overvågning til alle dine WordPress-sider via vores internt udviklede overvågningssystem. Vi kontrollerer status for hvert websted hvert andet minut.

I sjældne tilfælde, at der skulle ske noget med dit websted, underretter vi dig straks. Vi tilbyder også en 100% hack-fix-garanti, hvilket betyder, at vi løser problemet gratis.

Cloudways på den anden side tager kun grundlæggende sikkerhedsforanstaltninger. De fleste af de avancerede sikkerhedsfunktioner og værktøjer, du har brug for for at beskytte dit websted, er dit ansvar.

For eksempel tilbyder det advarsler ved serverovervågning. Der er dog ingen sådanne sikkerhedsmeddelelser inkluderet for individuelle websteder. Webstedsovervågning og firewalls er kun tilgængelige som en betalt tjeneste via Sucuri. Ud over kedelig kan dette også være dyrt afhængigt af hvor mange websteder du driver.

Kinsta har en global tilstedeværelse

En anden fordel ved at bruge Kinsta som din administrerede WordPress-host er vores globale fodaftryk. Vi har 24 datacentre (og optælling) over hele kloden, der spænder over fem kontinenter.

Vores placering af datacentre inkluderer:

  • Council Bluffs, Iowa, USA
  • London, UK
  • Sydney, Australien
  • St. Ghislain, Belgien
  • Changhua County, Taiwan
  • Mumbai, Indien
  • The Dalles, Oregon, USA
  • Ashburn, Virginia, USA
  • Moncks Corner, South Carolina, USA
  • São Paulo, Brasilien
  • Seoul, Sydkorea.
  • Salt Lake City, USA.
  • Frankfurt, Tyskland
  • Jurong West, Singapore
  • Tokyo, Japan
  • Montréal, Canada
  • Eemshaven, Holland
  • Hamina, Finland
  • Los Angeles, Californien, USA
  • Hong Kong
  • Zürich, Schweiz
  • Osaka, Japan
  • Las Vegas, USA

Takket være vores enorme globale tilstedeværelse er det let for dig at vælge en anden serverplacering for hver af dine WordPress-sider. Der er desuden ingen skjulte gebyrer eller ekstra gebyrer!

Med Cloudways afhænger de valg af datacenterplacering, du skal vælge, hvilken af ​​dens udbydere af cloudinfrastruktur du vælger.

Gratis WordPress-migration

Cloudways tilbyder ikke gratis ekspertmigreringstjenester. Din eneste mulighed er at udføre migrationen selv ved hjælp af dens Cloudways WP Migrator-plugin.

På den anden side leverer vi hos Kinsta problemfri migreringer, uanset om du vil flytte et websted eller 100. Vores WordPress-eksperter håndterer hele migreringsprocessen for dig, så du behøver ikke håndtere kompleks teknologi eller risikere at miste kritisk data.

Hvis du er interesseret i at flytte dit websted til administreret WordPress-hosting, tilbyder vi nu ubegrænsede gratis migreringer fra Cloudways!

For at komme i gang skal du blot udfylde vores formular til anmodning om migrering af websted, og et medlem fra vores team strækker sig ud for at planlægge et tidspunkt for migrationen. Derefter kan du spore migrationsstatus direkte fra dit MyKinsta-dashboard.

Fabelagtig instrumentbræt! Med god statistik for debugging og hastighedsoptimering.

Turboladning af din content delivery med Kinsta CDN

Alle Kinsta-planer inkluderer en gratis CDN, som du nemt kan aktivere for dine websteder direkte via MyKinsta-dashboardet. I modsætning til Cloudways inkluderer alle vores planer også gratis båndbredde.

KinstaCDN er et premium HTTP/2 og IPv6-aktiveret CDN. Vores content delivery sarkitektur er bygget specielt til høj kapacitet og lav ventetid, der leverer og cacher dit indhold fra vores CDN’ere 34 POP’er over hele kloden. Disse placeringer spænder over alle større regioner, inklusive Nordamerika, Europa, Australien, Sydamerika, Asien og Afrika!

Med Cloudways opkræves du den mængde båndbredde, du bruger, og priserne varierer afhængigt af dine ressourcer. For at udnytte en CDN med Cloudways skal du også købe CloudwaysCDN-add-on og implementere den selv.

Ekspertstøtte til WordPress

Hos Kinsta sætter vi altid vores kunder først. Vores supportteam består af dygtige ingeniører og WordPress-eksperter, der behandler hver kunde og henvendelse som en missionskritisk prioritet. Vi tilbyder premium support døgnet rundt uanset din plan.

Ud over den kyndige og tilgængelige er vores support også hurtig og praktisk. Vores gennemsnitlige indledende svartid på billetten er under to minutter!

Måske er det derfor, at over 97% af Kinsta-kunderne i de sidste to år forlod en chat-support-session glad eller tilfreds:

Kinsta's WordPress hosting support conversation ratings chart.
Kinsta’s WordPress hosting understøtter samtalebedømmelser.

Udover indfødt engelsk tilbyder vi flersproget support, inklusive en vidensbase med ressourcer, der er tilgængelige på 10 sprog. Vi bruger Intercom-messaging-platformen, og alle samtaler er logget, så du aldrig behøver at gentage dig selv for flere agenter.

Brugergrænsefladen er moderne, ren og let at bruge. 10/10 vil anbefale alle, der leder efter en hostingløsning.

Cloudways tilbyder support døgnet rundt på alle sine planer. Dette er dog kun den ‘standard’ support, der inkluderer chat og et billetsystem, som mange kunder har udtrykt frustration over.

Med standard support, hvis der skulle ske noget med dit websted, skal du indsende en billet for at modtage hjælp. Der er ingen aktiv overvågning, som der er på Kinsta-planer.

Hvis du vil have en “hurtigere svartid og forbedret adgang til [dets] supportteam”, skal du betale for Premium Support-tilføjelsen, der starter ved 100 USD pr. måned.

Bedste affiliate program i branchen

Kinsta sætter en ære i konstant at gå ud over at overgå vores kunders forventninger. Vores glade kunder, der er ivrige efter at sprede budskabet om vores administrerede WordPress-hosting, har hjulpet os med at blive en af ​​de hurtigst voksende hosts i branchen.

Derfor er vi også stolte af at tilbyde et affiliate program, der giver dig mulighed for at dele i vores overskud. Vi leverer et af de bedst betalte tilknyttede programmer i branchen og præsenterer muligheden for at tjene en passiv indkomst.

Som vores tilknyttede partner kan du tjene så meget som 500 USD (afhængigt af planen) for hver tilmelding, der er henvist til os af dig. Derudover modtager du en 10% månedlig tilbagevendende provision i den henviste kundes levetid! Vores kunder har en imponerende lav churnrate, hvilket gør dette til en effektiv måde at tjene en passiv indkomst på.

Vi bruger også et unikt WordPress-hosting-affiliate dashboard, så du behøver ikke håndtere komplekse tredjeparts-platforme. Det bliver ikke lettere.

Med Cloudways affiliate program tjener du kun op til 125 USD pr. salg.

Tilslut dig andre, og tag skiftet til Kinsta

Vi sætter en ære i at tilbyde den hurtigste og nyeste teknologi, der er mulig. Derfor udvikler vi konstant og udnytter de mest innovative løsninger, der er tilgængelige. Når du tjekker vores mange funktionsopdateringer, ser du, at ingen andre hostingudbydere frigiver nye funktioner, værktøjer og integrationer med samme hastighed og frekvens.

Vi er stolte af vores løsninger og vil have dig til at være helt tilfreds med din hosting. I modsætning til Cloudways tilbyder vi en 30-dages pengene-tilbage-garanti. Hvis du er klar til at flytte væk fra Cloudways og skifte til en ny administreret hosting-udbyder, kan du prøve Kinsta uden risiko i 30 dage!